Ota taka.askel ja palaa takaisin puolueettomalle linjalle! Täällä tulee väkisinkin SRK:lle arkoja asioita esille, mutta et silti saisi taipua painostuksen alla. Tällä palstallahan keskustellaan vanhoillislestadiolaisuudesta, se kannattaa muistaa!
Moppi! Oletko alistunut SRK:n
sensuurivaatimuksiin?
4603
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tekemäni poistot ovat perustuneet ja perustuvat jatkossakin viestien asiattomaan sisältöön.
Poistin eilen HS:een kohdistetun viestin, joka meni jo mauttomuuden puolelle. Kyseistä henkilöä ja hänen toimintaansa on ruodittu palstalla jo kymmenissä viesteissä. Suunta on ollut aina vain härskimpään päin. Enää ei ole pysytelty asiassa vaan käyty rankasti jo edemenneen henkilön persoonaan.
Äsken poistamani viesti oli seiskatyylin riemuvoitto.
Miettikäähän sanomanne tyyliä, jottei viestinne joudu bittirodeen.
ei kuulu nykyaikaan! SRK haluaa salata sen, että ihmisten seksiasioita ja "liian pitkää synnytysväliä" ruodittiin seurakunnan ja omien lasten edessä. Aivan ymmärrettävää, mutta onko sensuuri silti oikea keino käsitellä kipeitä asioita?
SRK:n taholta. Se on hyvä, sillä totuus ei pala tulessakaan!
...mistään suunnasta :D