Pakkosuomi

Olen sitä mieltä, että pakkosuomi, aiheuttaa vain inhoa suomen kielen opiskelua kohtaan.
Haluan, että sen tilalle otetaan pakko-lingualinan kieli, se on paljon tärkeämpi, koska sossun tädit ei ymmärrä mitään kun käyn hakemassa tukiaisia kuudelle lapselleni ja kolmelle vaimolleni.
4164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Nämäkin viestit tulee maksamaan 60e tunti, koska tarvitsen tähän tulkin apua.

Äänestä

Tai ehkä sittenkin mieluummin sivareille hamepakko...

Äänestä
  • Huhtiniemeen?

    Äänestä

minä myös kärsi kovin, ku täyty puhu suomi.suomi inhottava.minä alka inhota ku pitä luke suomi ja islamki opiskella muualla ku minu koulu, siks en menny tänää ollenka.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pois kouluista kirjoitti:

Olen sitä mieltä, että pakkosuomi, aiheuttaa vain inhoa suomen kielen opiskelua kohtaan.
Haluan, että sen tilalle otetaan pakko-lingualinan kieli, se on paljon tärkeämpi, koska sossun tädit ei ymmärrä mitään kun käyn hakemassa tukiaisia kuudelle lapselleni ja kolmelle vaimolleni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu