Te kaikki naiskansanedustajat - pyydän! Laitan toivoni teihin, sillä jos ketkä niin te tiedätte, mitä hedelmöityshoitolaki merkitsee naisille, niin yksinäisille kuin lesbopareillekin. Äänestäkää se kumoon te ja ne viisaat mieskansanedustajat, jotka ymmärtävät miten kipeä asia tämä on monille naisille. Näyttäkää, että Suomi on tasa-arvoinen ja suvaitsevainen maa. Pelottaa, että vanhoillinen, ahdasmielinen ja näennäismoralistinen ukko-suomi voittaa tämän asian. Jos niin käy, minä en laita enää ristiäkään pystyyn tämän maan puolesta - miksi pitäisi? Jos se ei anna minulle mahdollisuutta olla äiti, miksi tekisin minäkään enää mitään sen eteen? Asettuvatko kansanedustajat tässä asiassa Jumalan tilalle?
Naiskansanedustajat!
Auttakaa!
5423
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
vanhempiin. Lapsen oikeuden on mentävä muun edelle.
Kysymys ei ole ahdasmielisyydestä vaan monipuolisuudesta - lapsen kannalta.
Jos lesboille/yksinäisille naisille ei enää jatkossa anneta hedelmöityshoitoja, niin me homomiehet kyllä autetaan teitä. Olen henkilökohtaisesti päättänyt että mikäli ahdasmielinen laki hyväksytään, luovutan spermaa jokaiselle halukkaalle lesbolle/yksinäiselle naiselle. Yleisesti en luovuta -periaatteesta- mikäli lakivaliokunnan kanta hyväksytään. Ts. autan vain niitä, joilta vanhoillinen äijäkööri epää oikeuden saada lapsia.
oot ihan oikeessa ettei kansanedustaja voi ruveta jumalaks vaikka ne sitä nyt just yrittääkin. nimittäin monen homon sympatiat on lesbojen puolella ja halukkaita spermanluovuttajia löytyy varmasti. minäkin voisin ehkä suostua jos pystyt tarjoomaan hyvän kodin lapselle. sehän se kumminkin tärkeintä on
http://www.youtube.com/watch?v=gxii-nXCqjA
Ja se Gutso, joka paikan päällepäsmärit ja samoin se Feltti.