Tämä on siis store osiosta...eikö ainaistilaus olekkaan ainaistilaus??
"Move Magazine -lehden ainaistilaus*).
*)Keskimäärin 5 vuotta"
"Move Magazine -lehden ainaistilaus*).
*)Keskimäärin 5 vuotta"
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
movellakin ymmärtäneet sen että ei ihmisiin ainakaan viittä vuotta uppoo pilvilinnapuheet ja hymyilevät bisneskusettajapoliisimiehet ja täten siis lopettavat tietyn ajan päästä tilauksen omatoimisesti, jotain järkeä niittenkin toiminnassa näyttää olevan..=D
Montako vuotta sillä silloin tuosta 5 vuodesta on jäljellä?
Kusetus on mitä on...perustajilla taitaa pian olla kaverit vähissä.
keskimäärin kallis lehti.
Haluaisitko näin arvokkaan lehden ainiaaksi?*
*5vuodeksi
Hinta: 300.00 €
Creditit: 50.01
Move Magazine -lehden ainaistilaus*).
Lehti ilmestyy neljästi vuodessa tarjoten lukunautintoja yrittämisestä ja menestymisestä. Move Magazinessa tutustutaan liiketoiminnassaan menestyneihin yrittäjiin ja Moven yhteistyöyrityksiin.
Move Magazinessa kerrotaan myös asiakashankintaorganisaatio Move Members Clubin Edustajien toiminnasta, Moven kanssa yhteistyötä tekevän koulutusorganisaatio Team Infinityn järjestämistä yrittäjäkoulututustapahtumista sekä S2E verkkokauppakeskuksen merkittävimmistä uutuuksista ja kuulumisista.
Move Magazine tulee kasvamaan laajalevikkiseksi lifestyle-lehdeksi, jota tullaan julkaisemaan kaikissa niissä maissa, joissa Move tulee toimimaan.
*)Keskimäärin 5 vuotta.
4 lehteä/v * 5v = 20 lehteä
300€ / 20 lehteä = 15€ / lehti
Kallis lifestylelehti, ei taida noin kallista lehteä löytyä edes kirjakauppojen hyllyistä. Noh, edustajat maksaa :D
mutta sitä lukiessa tuntee varmaan itsensä tosi menestyjäksi. Varmaan aika hurjia agentti tarinoita varmaan täynnä meinaa.
Minun on annettu ymmärtää että lehti on edustajille/agenteille ilmainen... onko näin??
muutaman saturaisen.
Samoin aloittaminen ei maksa mitään. Kunhan maksaa 999.
300€/5v*(4*5kpl)=3€/kpl
Ja sitten ainaistilaus on niille jotka ovat tilanneet ennen tätä kuuta. Nyt tästä eteenpäin tilaus on viis vuotta. Ja niille jotka ennen tammikuuta tilasivat, saivat lehden ilmaiseksi ainaistilauksena.
Aitoa kuppismatikkaa.
Mitä saadaan kun 300€ jaetaan 20 lehdellä?
KOLME,RUUHHAAHHAAHHAAAAA
"niille jotka ennen tammikuuta tilasivat, saivat lehden ilmaiseksi ainaistilauksena."
Niin kunhan ensin maksoivat tonnin, jotta saivat "ilmaistilauksensa".
kattelin kans et mitähän ihmettä tos on laskeskeltu :D
Kallis lifestylelehti, ei taida noin kallista lehteä löytyä edes kirjakauppojen hyllyistä. Noh, edustajat maksaa :D
#################################
Heti pystyy nimeämään useammankin lehden, joiden numerot maksavat enemmän kuin tuon 15€ ja ilmestyvät vielä tiheämmin...
Mainitse sitten niitä lehtiä edes yksi.
SkinTwo Magazine
http://skintwo.com/shop/product_info.php?cPath=31_24&products_id=82
£10,00 britti-hinta, suomessa kustantaa n. 20 - 30 € alan liikkeistä ostettuna.
Heavy Rubber Magazine
http://www.marquis.de/onlineshop/product_info.php?cPath=35_115&products_id=104&language=en
3 nro vuositilaus €77,00, eli €25,66 per numero, edelleen alan liikkeistä ostettuna €15,00 - €25,00 / kpl.
Ja kyllä, laitoin nämä ihan provona, kun kapeakatseisia perus-heteroita on kiva trollata.
Lisää hyviä lehtiä löytyy netistä, kannattaa tutustua esim. laki, sijoitus, ja osakepuolen lehtijulkaisuihin ja lifestyle lehtiin, n. €10,00 - €20,00 hintaisia julkaisuja useampia siellä sektorilla.
Kuten myös useampi auto-alan, varsinkin tuning-lehti.
Itse saa valita mihin rahansa tuhlaa. :-)
Olette heti solvaamassa ja naureskelemassa, luulette kaiken tietävänne ja juri sillä teidän LULOTIEDOLLANNE te arvostelette kaikkea näihin asioihin liittyvää.
Noita lehtiä tulee tilaajalle joka kerta viisi kappaletta.
Aitoa kuppismatiikkaa!! Arvasin että tuo tulee. Saadaan 1=5.
Et saa yhdestä numerosta viittä numeroa.
Numero kun ei ole sama asia kuin lehti.
Nykyään ainaustilaus = keskimäärin viisi vuotta. Ilmaiseksi = aloituspaketin 300€ osuus... ei täsmää.
Heh..taidanpa tilata hesarin viisinkertaisena.
jokatapauksessa ne viisi lehteä on samaa numeroa.
Eikö yhtään tunnu turhalta saada sama numero viidesti?
Ojalan laskuoppiin perustunut, vaan mihin?
300 : 20 = 3 ?????
Tarkemmin luettuna, tarkoittaako esimerkkisi: 4 kertaa vuodessa 5 kappaletta??? Niinhän tietysti laskutoimitus olisi oikein, mutta mitä ihmettä kukaan tekee viidellä kappaleella samaa lehteä?
Mitä tarkoittaa, jotka tilasivat ennen tammikuuta saivat lehden ILMAISEKSI ainaistilauksena??? Eikös lehtikin ollut muistaakseni aloituspaketissa hinnoiteltu 300,00 €:n arvoiseksi???
Äskeinen kysymykseni. En lukenut ketjua loppuun, ennenkuin kysymykseni lähetin, sain jo vastauksen. Vieläkin kuitenkin ihmettelen, mitä kukaan tekee viidellä kappaleella samaa lehteä???
Olen ymmärtänyt, että kysymyksessä on "ammattilehti" teille agenteille, jota ei käytetä markkinoinnissa. Jokaiselle agentillehan se jo tulee ainaistilauksena, tai "ainaistilauksena" (keskimäärin viisi vuotta). Niitä ei siis tarvi toisille agenteille jakaa, eikä markkinoinnissa käyttää, niin itä niillä neljällä ylimääräisellä kappaleella on käyttöä???
Saunan uuniin, padan alle, lasten askarteluihin ja hätävara vessapaperina. Niksipirkkaan voisi laittaa parhaimmat uusiokäyttö vinkit. Siitä voisi tulla sukkahousujen veroinen kestohitti = )
minkäs ihmeen takia niitä tulee 5 kappaletta? :D ..varakappaleita jos yks sattuu häviämään ja koira syö toisen?
on se oikea LULOTIETO. Sinun VAARMATIETO on sitte parempit tietot? Minun LULOTIETO olla faktat!
olen hieman, kun en enää saanutkaan mitään napakkaa ja älykästä vastausta edelliseen viestiin. :-)
Ehkä nuo esimerkkisi vaiensivat lukijat...... siis ei hintansa puolesta vaan muuten.
Lainataan historiaan hävinnyttä tekstiä:
Move -laukku tunnetusti viihtyy hämärissä paikoissa. Niinpä niitä on päätynyt joukoittain myös ullakkokomeroihin, ulkovarastoihin ja eritasoisiin kellaritiloihin. Hyvin usein se on kulkeutunut aamuyön pimeydessä naapurikerrostalon jäteastiaan, huolellisesti dressmanin muovipussiin käärittynä.
Olen nähnyt sitä myös käytettävän polttariporukoiden rekvisiittana (pelleasun somisteena), itse annoin sen aikoinaan anopille syntymäpäivälahjaksi, säilyttää siinä nykyään maksamattomia laskuja, kuulemma.
Muita käyttökohteita?
... pety. Tollanen julkaisu, kuin Adrian Day oli "maailman laajuinen korkealuokkainen taludellinen julkaisu", joka sisältyi liittymismaksuun WGI:ssä. Tosin sen sai luettavakseen vasta sitten, kun oli antanu pikkasen lisää rahaa Gregsylle. Se oli sähköinen lehti ja sen sai, kun muisti ottaa osaa WGI:n pili-pali-lottoon. Mikäli oikein muistan, niin sen hinnaksi oli noissa kusetuspiireissä arvioitu tollaset 420 euroa. Sekin oli mukamas ainaistilaus, vaikka sen saikin vasta sitten, kun otti osaa pili...pali...lottoon.
Ja kaikkein hauskinta oli se, että se oli englannin kielinen julkaisu, josta kukaan suomalainen WGI-hömppeli ei ymmärtäny yhtään mitään. Peräkammarin mummelikin hämmästeli niitä "osake"käppyröitä hartaasti ja pitkään.
Ja mitaan ette voi...
... viestiäni Lahden käräjäoikeuden pöytäkirjasta R 04/1236 29.8.2005.
Todistaja Rautionaho
Muista seikoista
Hän on nähnyt Adrian Day -julkaisun/lehden. Se oli PDF-formaatissa oleva tiedosto. Ko. lehti oli huhti-toukokuulta 2003. Hänen muistamansa mukaan ko. lehdessä oli tietoa Global Airlines -virtuaalilentoyhtiön kurssikehityksestä. Kuulustelujen perusteella hänelle oli tullut sellainen käsitys, että kysymys olisi huomattavasta talousalan julkaisusta. Hänen omasta mielestään kysymyksessä oli sellaiset tiedot, jotka saa mistä vaan netistä. Tämän vuoksi hän ei luonnehtisi sitä lehdeksi vaan tiedostoksi.
Kun tietää, kuka tämä todistaja Rautionaho on, niin paskaa hän ei ehdottomasti puhu.
Ja mitaan ette voi...