Kenen asialla Stubb häärii?

Niinpä, kenen asialla Stubb häärii meppinä? Suomenko? Eikö Stubb ole suomenruotsalainen, jolle suomalaisuus on kauhistus? Onko Stubbi suomalainen?
121298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

A.Stubb on yksi niistä kaikkein kiihkeimmistä EU:n puolesta puhujista Suomessa. Kyllä hän on ihan suomalainen,joka nyt vain sattuu olemaan tästä meidän EU-jäsenyydestämme aivan hurmoksessa.
Kun meitä Perussuomalaisia aina syytetään EU-vastaisesta "kiihkoilusta", voisi kai kääntäen sanoa, että on sitä asian toista puoltakin melkoisen kiihkeästi puolustettu ja varsinkin A.Stubbin suulla.Esimerkkinä nyt vaikka EU:n yhä kasvava "jäsenmaksumme". "Halpaa" ,sanoi Stubb pari vuotta sitten. Miten nyt? Edelleen halpaako? Lisää jäseniä on tulossa tähän EU-taivaaseen ja ei se Suomen jäsenmaksuosuus siitä ainakaan pienene...Kai se on silti edelleen halpaa? EI minusta.

Äänestä
  • Juu 300 euroa kansalaista kohti jäsenmaksu ja meinas, että halpaa on.

    Äänestä

  • purtavaa kirjoitti:

    Juu 300 euroa kansalaista kohti jäsenmaksu ja meinas, että halpaa on.

    itse maamme hyväksi tuo yli 5000000 x 300,- = yli 1.5 miljardia euroa vuodessa ??

    Olisi meillä maaseutu asutumpaa ja työpaikkoja siellä enemmän. Sekä puhtaammat kotimaiset elintarvikkeet turvanamme. ESIMERKIKSI !!!!!

    Äänestä

Stubb on yhtä vähän suomalainen kuin Elisabeth Rehn, joka 5.1.1991 Siuntiossa totesi (Aamulehden 6.1. mukaan):"Suomalaiset eivät ole kulttuurimaan tasolla".

Ja kääntäen: Rehnin mielestä suomenruotsalaiset siis ovat. Mutta ovatko todellisuudessa? Eivät! Rasismi ei ole koskaan kulttuuria, ei edes kulttuurirasismi.

Äänestä

Stumbelo on täysverinen ruotsalainen Suomessa! Muistamme taannoin hänen raukkamaisen oman pesän likaamisensa Suomen ulkoministeriä halveksivilla lausunnoillaan EU-parlamentissa. Aivan ilmeinen tarkoituksensa oli ja on ruotsalaisten, niin Suomessa kuin Ruotsissakin, edunvalvonta Suomen kustannuksella!
Ikävä todeta, että suomalaisethan tuonkin Stubbi-luigin EU:hun äänestivät, MIKÄ SUOMALAISIA OIKEIN VAIVAA?
Kuinka Kokoomuksella voi olla varaa tuollaisen Suomi-syöjän pönkittämiseen?
En tule äänestämään kokoomus-puoluetta, niinkauan kuin Stumbelo tai Kaupinmölö, se oululaisämmä on kokoomuksen listoilla!
Uurnilla tavataan!

Äänestä
  • Benin talli on tuottanut kammottavan määrä todella huonoja tyyppejä politiikkaan. Mutta eipä ihme: Ben onkin juutalainen, ei suomalainen, eikä aja viimeisellä viivalla Suomen etuja.

    Äänestä

Antaa Suomesta ulkomailla kuvaa homojen paratiisina. Haluaa homoille kaikki oikeudet adoptiosta lähtien, ei väliä vaikka olisi pedofiilinkin vikaa. Stubbin mielestä se ei ole vaaraksi.

Äänestä

Suurpääoman ja Amerikan imperialistien asianhoitaja europarlamentissa. Iljettävä Paskaläjä!

Äänestä

Stubb häärii europarlamentissa minun asialla, sillä äänestin häntä.

Äänestä
  • Mille asialle laskit sitten Alexanderin sinne Brysseliin kun häntä äänestit?

    Äänestä

Huomaahan sen jo ovelasta ilmeestä.

Äänestä

Stubb vihaa

1.3.3006 Iltasanomien kolumnissaan Alexander Stubb (ruots.) luetteli ne kansallisuudet, joita hän eniten vihaa: somalit, romanit ja venäläiset. Näitä hän ilmoitti katsovansa nenänvarttaan pitkin.

Me suomalaiset tosin tiedämme lisäksi sen, että ruotsalaiset, ja todennäköisesti siis Stubb mukaanluettuna, vihaavat kuitenkin kaikkein eniten suomalaisia.

Suomalaiset ovat eniten ja voimakkaimmin sen "vahvan ruotsalaisuuden" tiellä, joka on kaikkien ruotsalaisten poliitikkojen tavoitteena puolueesta riippumatta. Ruotsalainen vähemmistö ei Suomessa kilpaile asemasta muiden vähemmistöjen kanssa, vaan suomalaisten kanssa, tosin paremilla säännöillä kuin suomalaiset!

Ruotsalaisten ikivanha taktiikka onkin ollut yllyttää suomalaiset vihaamaan muita vähemmistökansallisuuksia, ennen kaikkea venäläisiä, jotta he itse saisivat harrastaa maanpetturuuspolitiikkaansa kaikessa rauhassa suomalaisten selän takana - ja usein yhdessä venäläisten kanssa!.

Ja sitten kaiken huipuksi nämä "liberaalit ja suvaisevaiset" ruotsalaiset kehtaavat syyttää suomalaisia vähemmistövihasta, ja neuvovat meitä miten voisimme siitä parantua!

Menisivät nämä ruotsalaiset stubbit vaan Ruotsiin laskemaan, montako natsipuoluetta siellä toimii, ja millaista vähemmistövihaa siellä on!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kenen asialla? kirjoitti:

Niinpä, kenen asialla Stubb häärii meppinä? Suomenko? Eikö Stubb ole suomenruotsalainen, jolle suomalaisuus on kauhistus? Onko Stubbi suomalainen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu