Olin eilen tulossa Kohti Varkautta ,kun ohi sujahti vähän Timolan tienristeyksen jälkeen harmaa Corolla varmaan puoltatoista markkaa.
Suoran päässä vastaan tuli siviilikyttäauto joka heitti uukkarit ja ampaisi perään.
Molemmat ohittivat rekan keltaisilla viivoilla.
Siinähän nuo näkyivät olevan porttiin menevän sillan alla parkissa kun ajoin ohi.
Kymmenen pistettä poliisille.
Toivottavasti kortti kuivuu ja kauan.
Suoran päässä vastaan tuli siviilikyttäauto joka heitti uukkarit ja ampaisi perään.
Molemmat ohittivat rekan keltaisilla viivoilla.
Siinähän nuo näkyivät olevan porttiin menevän sillan alla parkissa kun ajoin ohi.
Kymmenen pistettä poliisille.
Toivottavasti kortti kuivuu ja kauan.
Vastaukset 19
Vanhimmat
No sepäs oli varsinainen takaa-ajo. Hanki elämä, jos toi oli sinun mielestäsi ilmoituksen veroinen asia. Saatanan juorukello!
ja pitkäksi aikaa sekä pakollinen varoitustarra takalasiin määräajaksi,kuten joissain valtioissa rattijuopoilla.
Varmaan joku Urpo !
Ei ole juuri lukenut tätä palstaa ?
Äsken paria markkaa työnsin vitostiellä kun portin kiihdytyskaistalla poltin karstoja.
kotiosoite, sekä ajoneuvon rekisteritunnus oli mikä ?
Sillä juurina tunnustit julkisessa mediassa rikkoneesi lakia .
Sain sinut videolle, myös rekisterinumero erottuu. Josko veisi nauhan ensi viikolla Haapalalle... :)
joka työnsi Mark II:sta portin kohdilla. Lienet ollut sinä onneton...
Hommaa elämä! Kyylä! Mä ajan aina ylinopeutta ja tollaset kyylät saa tulla ruikuttamaan suoraan minulle, tarvittaessa puristan sua nenästä.
Minkähänlainen pöllö nyt tollasellakin asialla ylpeilee.. Aja jos haluat ja anna jonkun muun kyylätä jos haluaa.. Hanki säkin elämä, jos tollanen on oikein aihe laittaa nettiin. Kasva aikuiseks.. HOHHOIJAA TEITÄ LAPSOSIA! Varokaahan hirviä kun aina ajatte ylinopeutta..
paskaa ihan vakavasta aiheesta.
Eikö liikenteessä oo kuollu jo ihan riittävästi väkee tänä kesänä/syksynä .
Mielestäni takaa-ajon tunnusmerkit täyttyvät jos ajellaan peräkanaa 5 kilometriä siitä kun poliisi on vilauttanut valoja.
Ja minulla on myös muutakin elämää kuin pyhä peltilehmä ja hevosvoimat.
Ja minimoimalla riskit siitä tulee toivottavasti pitkä pitkä.
Turvallisia kilometrejä jokaiselle tielläliikkujalle myös näille palstan äkäpusseille.
...suurempi suu kuin hartiat ?
Toivottavasti setä siniset naulaa sun kortin mahdollisimman korkealle taikka hukkaa sen.....
etteivät nuoret ota koskaan opikseen. Kuten nyt tuosta Kuvansissa sattuneesta onnettomuudesta.
Jos hirvi on tullakseen tielle niin ei voisi kuin kiittää onneaan jos se tapahtuu 60 nopeusalueella. Silloin normaalireaktioinen kuski pystyy onnettomuuden välttämään tai ainakaan seuraukset eivät ole kovin pahat.
Mutta mitä tekee kuski jolla järjen valo ei ratin takaa toimi. Ajetaan älytöntä ylinopeutta. Ei ne rajoitukset sinne teiden reunoille ihan turhaa ole laitettu kuumakallejen kiusaksi tai sakkorysiksi. Ihan on autoilijoiden ja muiden tiellälikkuvien turvaksi pystytetty.
Ei voi kuin ihmetellä joidenkin ihmisten järjenjuoksua. Toivottatavasti sinäkin viisatut ennekuin tapat itsesi tai pahimmassa tapauksessa jonkun muun.
Toivottavaasti joo.. vaikka vastauksia olet saanut laidastalaitaan.. jokaviikonloppu sattuu täälläpäin joku kuolon-/muukolari.. Toivottavasti noi idiootit jotka luulee että on makeeta ajaa liiankovaa tajuais ennen kun on liian myöhästä.. tai sitte taas joku teini menettää henkensä ihan turhaan!
ja olet täyttänyt velvollisuutesi oikeusvaltion kansalaisena.
Korostaisin edelleenkin että itse ajoin rajoitusten mukaan ja olin vain satunnaisen ohikulkijan roolissa tässä näytelmässä.
Ihmettelen edelleenkin tätä vastaan jullittamista päivänselvässä asiassa.
Oikeushan on toteutunut ja thats it.
Purkakaa sitä pahaa oloanne ennen vaikka liikuntaan sen sijaan että levitätte agressioita täällä.
Nuo kaahausta ihannoivat asenteet kielivät jonkin olevan pahasti vialla.
Minä en halua ainakaan menettää enää yhtään kaveria liikennekuolemien takia.
No mutta se siitä ja ollaan ihmisiksi joka iikka ja hyvää yötä ja alkavaa viikkoa jokaiselle.
Joo se on se Haapala kova jätkä. Tulleep äitee ikävä ku haapala ärähtää! Hyvähyvähyvä
tällä tavalla ja hyvä niin koska ne ovat uhka lajin säilymiselle.
Sehän nähtiin jo Kuvansissakin kun tuli muhennosta päivien päätteeksi....
Miksi tämä on näin ?
Miksei jo autokouluissa kerrota että auto on vaarallinen,
jos ei noudata liikennemerkkejä !
Leppävirralla tutkaan .
Oisko ollu tää Corollan omistaja joka ohitti minut?
Sillä joka kehtaa ylpeillä ajavansa ylinopeutta ei taida kyllä olla ihan kaikki kotona. Mitäs sitten jos sattuu joku onnettomuus ja tappaa jonkun oman tyhmyytensä takia...en usko että se on kovin paljon ylpeilemisen aihe...