Miten temppu tehdään

Tekninen vika

Lopettakaa ihmeessä arvailut lotto-koneen teknisistä vioista. Ei siinä myllyssä mitään vikaa ole, vika löytyy hyvin yksinkertaiselta taholta.

KAS NÄIN

Seuratkaapa esim uutisia, varsin usein käy niin että uutisjutun "kuvanauha " ei pyörähdäkkään käyntiin ja uutisankkuri on kuin H-moilanen. Hän ilmoittaa, että meillä on ongelmia jutun kuvanauhan kanssa ja palaamme aiheeseen hieman myöhemmin.

Kuvanauhalla tarkoitetaan ennalta tehtyä kuvamateriaalia joka näytetään sopivasti uutisjutun yhteydessä. Uutisten lukia lukee uutista koskevan jutun ja kuvanauha antaa visuaalisen vaikutelman jutulle.

Ei liene kovinkaan vaikea lukea lotto-riviä kuvanauhalta ja hetkenpäästä ilmoittaa muikea ilme kasvoilla, että taaskaan ei ollut yhtään 7 oikeata lotto-riviä.

Soveltakaapa sama teoria Jokeri-arvontaan. Oletteko koskaan havainnut, että arvonnan virallinen valvoja olisi samassa kuvassa kuin arvontamylly? Yksinkertaisesti se voisi mennä näin, kun jokeri-arvonta alkaa niin kuvanauhalta näytetään myllyn tulostamat numerot ja tärkeä virallinen valvoja luettelee syvällä rintaäänellä oikean jokeri-numeron.

Ei muutakuin pelaamaan ja ONNEA TEILLE !

2

542

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • etenee.

      Harvinaisen fiksu analyysi tällä palstalla.

    • sana-seppo

      tilaisuus tekee varkaaksi. Nyt voidaan sanoa, että tietokoneohjelmat tekevät varkaaksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      42
      4320
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      138
      4079
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      64
      3736
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      89
      3576
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      33
      3547
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      65
      3351
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      86
      2921
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2835
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2636
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2344
    Aihe