Onko kellään käyttökokemusta? Eroaako uusista halvoista renkaista? Olisi vaan aika edullisia noi. Kannattaako ostaa?
Ässä-uusiorenkaat?
Chrysler
3550
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ovat suomalaisia
Uusi rengas on tietenkin aina luotettavampi ääritilanteissa, kuin jopa 7vuotta vanhan rungon päälle laitettu uusi kumi, mutta toisaalta sekin on niin tapaus-/merkkikohtaista.
Kaverilla pyöriny pari kesää Ässän 205/50 R16 (kesärenkaat) alla ja ei oo ollu mitään pahaa sanottavaa. Toisin kuin omassa autossani olleissa (uusissa, pinnoittamattomissa) halpisrenkaissa, ei ollut märällä minkäänlaista pitoa.
Nyt hain omaan Ässän 185/70 R14 nastat, 250e (sis. vanteille laiton, tasapainotuksen ja kierrätysmaksun). Daytonin maksoivat 300e, mutta myyjä suositteli ässiä ja tarjosi niille takuun siihen asti kun pintaa riittää.
Nähtäväksi jää, monta kertaa käydään ojassa tänä talvena :)
Vectrassa on toiminut hyvin ja pitoakin löytyy.