miksi kansanedustajat puhuvat puuta heinää voi,voi,kun olisitte yhtä suoraselkäisiä kuin olli saarela.on sitten hyvä ja puhuu kansankieltä.niin kuin täällä maalla on miesten tapana puhua.ei sössötä asian vierestä vaan sanoo niin kuin miesten kuuluu puhuakkin.hameväkikin täällä maalla puhuu suoraan jos on sanottavaa niin sanotaan.ei siinä kiemurrella kuin kyykäärme,näitä paskan puhujia on eduskunta täynnä.ottakaa mallia olli saarelasta jos arkaarian mäille mieli tekee.
olisitte yhtä rehellisiä
kuin olli saarela
4237
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Edes Tanja ei tunnu kunnioittavan miehensä henkisiä lahjoja, kun sanoo miehensä sanomisia "urosuhitteluksi". Kait Tanja tietää osaako olli ajatella päällään, vai munillaan, mut ei se Tanjastakaan viisasta tee mun silmissäni.
mää tykkään vain kunnon miehist.en lälläreistä olli on mun mielest tosi jätkä,ja vielä hm.kommee.ei ainakaan valehtele.
sellainen tieto, etä olen mies ja en siis pidä miehistä muutoin kuin kaverina.
Se on hyvä, että pidät ollista. Tanjan urouhittelu-lausunnosta voi taas päätellä, ettei Tanja pidä ollin pään sisältöä kovinkaan suuressa arvossa. Kirjoitin ollin tahallaan pienellä, koska se kuvaa parhaiten fiiliksiä koko hemmosta.
voi teitä miehiä kateus vie kalatkin veestä.