Hehkuttelin täällä jokin aika sitten, että voi kun on niiiiin ihanaa kun tuo pahoinvointi alkaa väistyä. Kakanmarjat ja mansikat. Nyt on taas monta päivää ollut aivan hirveä olo, joskaan ei niin paha kuin ennen. Olen ihan totta aivan väsähtänyt. Pitäis alkaa opiskella, saikku loppui, työssäoppimisjakso alkoi. Olen niin raivoissani; olishan se pitänyt arvata, että juuri minä olen se joka kärsii varmaan koko raskauden ajan pahoinvoinnista niin, että koko muu elämä jää. Nyt on kuitenkin jo rv 13 3.
kaikki mömmöt on kokeilut, b-viatamiinit ja inkiväärit. Ei vaikutusta. Mulla vain on koko ajan huono, huono, huono, huono ja HUONO olo!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ihan oikeasti, miksei tää lopu???
Sori ruikutus.
kaikki mömmöt on kokeilut, b-viatamiinit ja inkiväärit. Ei vaikutusta. Mulla vain on koko ajan huono, huono, huono, huono ja HUONO olo!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ihan oikeasti, miksei tää lopu???
Sori ruikutus.
Vastaukset 5
Vanhimmat
lannistu..Mulla ensimmäistä odottaessa huono olo kesti jonnekkin viikoille 16-18, ja sen jälkeen katosi ihan yhtäkkiä. Eli kyllä sulla vielä on toivoa. Tsemppiä ja parempia vointeja =)
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=116&conference=690&posting=22000000020244787
Itsellä pahoinvointi loppui kuin seinään viime maanantaina. Kieltämättä oli aivan upeaa olla viikko leksavapaalla. Tänään näemmä pahoinvointi tekee paluutaan (rv14 1), aamulla sai ottaa suoraan sängystä kunnon spurtin pytylle ja sen lisäksi on saanut käydä jo neljästi yökkimässä. Ei ollenkaan hyvä juttu :( Mutta pidän vielä toivoa yllä, että josko tämä olisi vain hetkellistä... Positiivista asiassa sentään on, että työt loppui joku hetki sitten ja taas sitä ollaan opiskelijana. Eli kotiin voi jäädä mikäli sisuskalutkin alkaa tunkemaan pihalle :)
Mutta siis et ole ainoa pahoinvoiva, ja sehän helpottaakin tasan ei yhtään :(
uuh!!!!
Voimarutistus sulle. Täällä paukutellaan rv 27 ja olo on järkky. Muutama inhimilisen hyvä päivä on odotusajalle sattunut.
Muista levätä niin paljon kuin mahdollista ja hemmottele itseäsi jollain ihanilla pikku jutuilla!
Tommoset positiivisuutta ja myötäelämisen tuntua pursuavat viestit tuntuvat hyvältä, kiitos teille niistä!
Juu tänään taas hampaiden pesu tuotti odotetun tuloksen, laatta lensi komeasti. En siis yleensä yrjöä, itseasiassa olen yrjönnyt tasan neljä kertaa koko aikana. Olo on sitäkin pahempi, kun tuntuu, että uloshaluavaa tavaraa olis vatsa täynnä, mutta mitään ei tapahdu. Toisaalta, jos vielä laattailisin kaiket päivät, kuolisin... uh.
En tiedä, miten pitäis suhtautua siihen, että olen kasvoista jotenkin turvonneen, paisuneen oloinen. Tänä aamuna junassa mennessäni kouluun tiesin näyttäväni totaalisesti siltä, että potisin pahimman luokan krapulaa! Ovatko muut panneet merkille... hmm... tällaisia muuttuneita ulkonäköpiirteitä? Sanotaan, että raskaus kaunistaa... Höm. Nyt ei tunnu siltä. Naama on punainen, nokka vuotaa, silmät puolitangossa kun väsyttää koko ajan...
Oon mä kova valittaan! Mutta kyllä se helpottaa kun saa "ääneen" sanoa. Tärkeintä että pienellä olis kaikki hyvin...