Deltan hyllyssä... hehee ehkäpä, mutta missä se sijaitsee autossani 156 2.0 TS? Puhdistusohjeita?
Kiitti.
Kiitti.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
puhdistamisesta ei ole mitään hyötyä. siinähän toi on imuilmaputkien välissä. jos ei näy niin käynti optikolla riittää.
Kysy vaikka missä akku on? Jos 156 auton ostaneena et tiedä missä ilmamäärämittari on niin vaihda hyvä mies autoa tai laita hame päälle.
Kunnon alfisti pyrkii auttamaan pulaan joutunutta alfistia ja miksei muitakin autoilijoita. Sinulla taitaa olla joku toisenmerkkinen auto?
Kysyjälle; en valitettavasti ole 156 TS:n konehuonetta päässyt ronkkimaan, mutta koska et parempaakaan vastausta ole saanut niin yritän silti. Ilmamäärämittari löytyy, kun seuraat pätkän matkaa ilmanputsarikotelosta koneelle päin lähtevää suurta imuputkea. Se on putsarikotelosta lähtien ensimmäinen osa, johon tulee sähköjohto.
Autoa en viitsisi vaihtaa, joten laitan mielummin sen hameen päälle...=)
Ei ollut ilmamäärämittarin sijainnista hajuakaan, kun 156:sen ostin.
ei ole tullut täällä keskustelussa muita puhdistusohjeita kuin että haihtuvaa sähköpuhdistusspraytä sumuttelee. Se loota on sitten yleensä sellainen jota ei saa niin vaan auki; nämä tee-se-itse-miehet ovat keksineet konstin siihenkin: pikku reikä mustan laatikon kylkeen. Ja tämä ei sitten ole vitsi :)