viestiketjun, jonka alkuun vasta pääsin...? Siinä oli jotain sunnuntain tekstiin liittyvää, aiheena taisi olla farisealaisuus ja maailmanparannus ja jotain. Kysyttiin, juommeko kahvia ja teetä ja ostammeko Taiwan-leluja, aloituksessa. Tuntui kurjalta kun kiinnostuin aiheesta, aloin lukea vastauksia - ja humps, ketju katosi.
Moppi, sinäkö poistit äsken
lukevainen vl
5552
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Nyt on kyllä ollut ylläpito asialla :( Minusta kyseinen avaus sopi tänne, koska vanhoillislestadiolaisuus on osaa yhä globaalistuvaa yhteiskuntaa.
Harmillinen juttu ylläpidolta.
Ko. viestistä tuli yksi käyttäjävalitus, mutta jätin sen huomiotta.
Niin, kiitos, ymmärrän.
poistaa yhden käyttäjävalituksen perusteella. Ja vielä sellaisen viestin, jonka Sinä olet harkinnut jättäväsi huomiotta?
Tämän tietäen kuka vain voisi alkaa ihan ilkeyttään poistattaa mitä vain. Kun siis tekee käyttäjävalituksen ja perustelee sen sillä, että "ei liity palstan aiheeseen", ylläpito poistaa koska ei ymmärrä asiasta yhtikäs mitään.
...työnjako minun ja ylläpidon välillä toimii: minä poistan harkintani mukaan palstalle sopimattomat viestit.
Silloin tällöin sattuu kuitenkin, että joku ylläpidon työtekijä poistaa ilmeisen rutiininomaisesti jonkun viestin, josta on tullut heille käyttäjävalitus kuten minullekin.
Olen ottanut heihin yhteyttä ko. ongelman tiimoilta. Onneksi sitä ei esiinny usein.
Jos jollakin on se koneen välimuistissa tms. tai muistaa jutun idean, kirjoittaa se uudelleen omin sanoin. Minuakin kiinnostaisi.
Ei kai globalisaatio uskonnon näkökulmasta saa mikään tabu aihe olla?!