Eli minkälaisia kokemuksia teillä on työssäkäyinistä (8h päivässä) pääsykokeiden alla? Eli takroitus olisi hakea AMK:hon, ja pitäisi tehdä päivisin töitä ja luku jäisi siihen iltoihin.
Kuinka moni työskenteli pääsykokeisiin lukemisen alla? Kuinka meni/pääsitkö sisään?
Kuinka moni työskenteli pääsykokeisiin lukemisen alla? Kuinka meni/pääsitkö sisään?
Vastaukset 3
Vanhimmat
hain yliopistoon ja olin huhtikuusta lähtien työttömänä ja luin vaan(vaikka en kyllä päässy sisäänkään) ens vuonna aijon kyllä kans olla pois töistä, mahollisesti jo maaliskuun.
jos ei lue kokopäiväsesti, kannattaa lukeminen alottaa varmaan reippaasti aijemmin ku muutoin. ja ainakin suositellaan, että jos ei voi olla poissa töistä muuten, ni et ainakin viimenen kuukaus/pari viikkoo kannattaa olla poissa.
olla työttömänä jos ei hae töihin? Siis kai sitä jotain osoituksia tulee ja kursseja, tai ei saa heti rahaa tms.
olla työtön ilman, että on työvoimatoimiston listoilla. Jos valtiolta haluu rahaa, sillon täytyy olla työtön työnhakija työvoimatoimistossa ja käydä niiden vekkuleissa tilaisuuksissa ja jutuissa. En saanu rahaa, ei ollu tarkotuskaan, olin ollu töissä tienaamassa lukurahat.