Kyllä sitä taasen kelpaa kulkea kaupungilla kun sataa ja voi käyttää ihania korkokumisaappaita.
Korkokumpparit ovat poikaa
Korkkari-ulla
72541
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Jokainen saa tehdä mitä tahtoo. Minun mielestäni on mukavampaa kulkea ajan hermolla. Aikoinaan katse jumittui valkoisiin kontioihin. Niitä ei enään ole. Tänään vastaan tulee valkoisia Viking Retro nauhakumppareita. Niissä silmä lepää ja on kivempaa kun nättejä saappaita tulee todellisiidessa vastaan eikä vain mielikuvituksessa.
Yhdyn täysin Pekan kommenttiin. Luen melkein aina nämä kumpparijutut läpi mutta täytyy sanoa että harva stoorinjatke pitää sisällään mitään sellaista, johon saisi mitään inspistä vastata. Kirjoitukset jakautu melkein tasan suoriin toteamisiin kuten "Kontiot on parhaat" ja tuo "Korkokummparit on poikaa", Valkoiset kontiot ne olla pitää" jne. Toinen ryhmä on sitten ne jotka väittävät ja intäävaät kommenttitolkulla olevansa jotenkin oikeammilla jäljillä näissä kumppariasioissa suhteessa joihinkin muihin: korkokummparit vastaan kontiot tai kääntikset vastaan suoriin jne.
No onhan tämäkin tapa kirjoitella mutta kun se on vallitseva trendi se tukahduttaa jotenkin sellaiset kannanotot, jotka luotaisi edes hieman syvemmältä kumpparifettarin varsin kirjavaa olemusta, johon kuuluu tosi monta vivahdetta, tyyliä, lajia ja alalajia. Esimerksiksi harvoin kukaan kirjoittaa mitään kahluusaappaista, jotka sentään ovat aika tärkeä kumisaapas fettarimaailmassa (ainakin muualla maiilmassa). Pekan kommenti oli se, joka sai minut vastaamaan tähän. Siinä oli just sopivasti tuota "get a life" (and only then tell others about it)-meininkiä. Syksyn jatkoa kaikille!
Olen ihan samoilla linjoilla pekan kanssa,,ettei kannata jäädä evitoiden pauloihin vaan mennä ajan muodin mukana kumppareissakin, jos jää paikoilleen ni eipä paljonkaan nää naisia mm. ullat jalassa tepastelevan.
Elikkä joutusin elelemään haaveissa ja muistoissa, mutta nyt kun tykkään myös punasista kontioista niin niitähän näkee naisilla kohtuullisesti ja sepä antaa kivasti virtaa alapäähän.
Ja tänäänkin sataa, eli kivoja kumppareita on varmaan taas liikkeellä. Bongauksia olisi kiva lukea tälläkin palstalla illalla.
Todellakin jokainen tavallaan. Mielestäni minä kuljen ajan hermoilla ja siksipä käytänkin kasteilla keleillä kumisaappaita ja nimenomaan korkokumisaappaita, toki en mitään Evitoita tai Lenoja vaan tänäänkin jaloissani on työmatkalla valkoiset Patrick Cox-kumisaappaat
Buhahahahahahaha! Paremminkin kirjoittaja taitaa olla Korkkari-Ukko tai Korkkari-Uuno! joku saa tyyppi saa kiksejä kun vähän väliä kirjoittelee tällaisia juttuja
Syy siihen että et käytä Lenoja tai Evitoja taitaa olla se, että niitä ei liene valmistettu koskaan MIESTEN kokoja. Että elä sie ukko puhu potaskaa.