Niille jotka elävät onnellisessa

parisuhteessa!

oikein paljon onnea, rakkautta, ymmärrystä, jaksamista, toivoa.... niille jotka elävät onnellisessa parisuhteessa. Olen iloinen teidän puolesta sillä se on sitä mitä itselle toivoisin. Toivottaen keväällä vaikeasta suhteesta eronnut, tulevasta miehestä ja häistä unelvoiva!

3

797

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sinulle.....

      Kiitos sinulle kauniista toivotuksesta. itse kohta kolkyt,12 vuotta parisuhdetta takana, oikein rakastuneita ja onneliisia edelleen. Toivon sinulle kaikkea hyvää ja kyllä se Onni sieltä eteen tulee. Monesti ihan itsekseen etsimättä oudoistakin paikoista. Odota vain...

    • vaan eläen

      Kerran se vielä kolahtaa sinullekkin jos niin haluat ja kiitoksia onnitteluista:)
      Itse olin kolmekymmentä kun tapasin mieheni ja jo kolahti.
      Alkuun oli vaikeaa, kun kummatkin pyrkivät määräämään kaapin paikan, mutta rakkaus voitti ja olemme siitä eteenpäin tehneet kompromisseja ja keskustelleet mitä mitättömimmistäkin asioista jottei vain talloisi toisen varpaalle eikä siis toinen pahoittaisi mieltään.
      Kaikki keskustelut ja pitkäjännitteisyydet on tuottaneet tulosta ja vieläkin välillä räiskyy, mutta se on vain "pöytä puhtaaksi" riitaa ja sillä vältytään oikeilta isoilta riidoilta ja välinpitämättömyydeltä, sekä suhteen kylmenemiseltä ja aina niiden räiskähtelyjen jälkeen on nauru niin että pissa housuun meinaa tulla ja halit maittaneet.
      Älä haaveile häistä, vaan haaveile avioliitosta.
      Häissä käydään, avioliitossa eletään loppuelämä:)
      Haaveile miehestä joka saa sinut tuntemaan itsesi naiseksi ja tekee olosi turvalliseksi.
      Haaveile ystävästä joka saa sinut nauramaan ja avaamaan sydämmesi salaisimmat asiat, jotta saat hänestä parhaimman ystävän jolle uskoutua ja jota voit kunnioittaa ja joka voi kunnioittaa.
      Parisuhteen tärkein asia on toisen kunnioitus.
      Älä ikinä loukkaa toista henkilökotaisuuksiin menemällä.
      Muuten voi kyllä haukkua riidan aikana mitä typerimmillä sanoilla, mutta jos henkilökohtaisuuksiin mennään, ne ei unohdu ikinä ja jäävät kaivertamaan lopun iäksi.
      Mitäpä minä neuvomaan, kukin oikeastaan joutuu itse ne asiat opettelemaan.
      Meillä on tätä suhdetta kestänyt jo neljättätoista vuotta ja kaksi lasta siunaantunut.
      Hääpäiviä emme vietä, sillä jokainen päivä pitäisi olla lempeää sellaista.
      Toisaalta hääpäivien tuijottelu saa taikauskoisimmat, luullakseni varsinkin miehet pelkäämään niin paljon puhuttuja "määrättyjä vuosi määriä" ja aloittavan riidat ihan turhasta, kun kerran tutkimus tulokset ilmoittavat, että silloin ja silloin pitäisi olla kriisi.
      Oma mieheni tuskin tietää kauanko olemme olleet naimisissa ja minä sen hänelle kaikkein viimeisimmäksi ilmoitan:)
      Ehkä olikin hyvä että tuo sinun suhde loppui niin nyt voit löytää vielä paremman!
      Kohtahan on jo kevät, siihen asti nauttimaan talven hiihtokeleistä.

    • sinulle samaa

      Kiitos sinulle !


      Onnekasta Uuden vuoden alkua Sinulle !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      102
      4742
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3212
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      85
      2959
    4. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      80
      1710
    5. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1490
    6. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      102
      1294
    7. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      16
      1019
    8. Miksi syyllistät minua siitä etten pysty vastaamaan tunteisiin?

      En minä sille mitään mahda. Tuntuu pahalta. En pysty enää keskittymään mihinkään enkä nauttimaan mistään, kun tämä tilan
      Ikävä
      40
      961
    9. Miehen taloudellinen tilanne ja

      halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah
      Ikävä
      29
      953
    10. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      105
      936
    Aihe