vallan takaisin omiin käsiinsä Perustuslain sille suomalla oikeudella.
Kaikenlainen petoksellinen toiminta on siivottava pois sosialisoituneesta ja euroholisoituneesta eduskunnasta. On häpeällistä että tilanne on päästetty jo näin pitkälle. Sodassa kaatuneet kääntyisivät haudessaan, jos tietäisivät miten halvalla Suomea ollaan antamassa viholliselle tällä kertaa
Kaikenlainen petoksellinen toiminta on siivottava pois sosialisoituneesta ja euroholisoituneesta eduskunnasta. On häpeällistä että tilanne on päästetty jo näin pitkälle. Sodassa kaatuneet kääntyisivät haudessaan, jos tietäisivät miten halvalla Suomea ollaan antamassa viholliselle tällä kertaa
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tiesitkkö, että näiden virheiden korjaaminen ei ole enää mahdollista? Tarkoitan tietenkin liki monopoliasemassa olleen energiayhtiön "lahjoittamista" amerikkalaisille eläkesäästäjille, jonka takaisinostoon nykykursseilla ei ole rahaa. Tämä yritys pitäisikin sosialisoida Kuuban malliin, mutta senkin vaihtoehdon seuraukset ovat kyllä tiedossa.
Seursaavaksi joku varmaan saa päähänsä viedä tiehallinnon pörssiin ja laittaa lihoiksi. Samaan syssyyn menee varmaan tietoliikenne- ja vesihuoltoyhtiöt, jolloin kaikki monopolit alkavatkin olla rahapiirien korkkiruuvissa.
Näin toimmi rikkaiden riistopolitiikka. Ensin kaapelit, putket ja tiet merkitään rasitteeksi omistajilleen. Sen jälkeen tapahtuu siirto rikkaiden hallintaan, jolloin meistä tulee rikkaiden orjia, kun nämä voivat sanella miten ja millä ehdoilla "veri virtaa suonissa". Suuri kysymys kuuluu, millä hinnalla meidät on myyty?
aineeton eli Suomen Perustuslaki voi - tämän seuraavan virheen sattuessa - enää puolustaa verellä. Kun suunta on väärä, pitää aika huolen lopusta
"Tarkoitan tietenkin liki monopoliasemassa olleen energiayhtiön "lahjoittamista" amerikkalaisille eläkesäästäjille, jonka takaisinostoon nykykursseilla ei ole rahaa."
sitä on moni miettinyt >
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=114&conference=4500000000001458&posting=22000000017927940