Minulla on ollut lähinnä duunireissuja varten (henkilökohtainen) American Express Corporate Card, jota olen käyttänyt oikeastaan vaan ulkomailla ollessa. Nyt kortti alkaa mennä vanhaksi ja pitäisi hommata varmuuden vuoksi joku "oma" luottokortti kun duunissa on korttiasiat muuttuneet ja firman kortilla ei voi enää maksaa muita kuin työmatkaan liittyviä maksuja. Normaalisti en koskaan osta mitään luotolla vaan aina pankkikortilla tai käteisellä mutta ulkomailla korttia yleensä tarvitaan ja ehkä kerran-kaksi vuodessa myös kotimaassa kun tekee jotain isompaa ostosta.
Mikä olisi vuosimaksultaan mahdollisimman halpa kortti? Amexin vuosimaksu on ollut 6 € mutta minkä hintaisia vaihtoehtoja löytyy?
Mikä olisi vuosimaksultaan mahdollisimman halpa kortti? Amexin vuosimaksu on ollut 6 € mutta minkä hintaisia vaihtoehtoja löytyy?
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.