LUOPUJIA LÖYTYY alempana oleva kirjoitus , uskomaton , mutta toden totta ihminen joka kirjoittaa usein , lukee kuin avointa kirjaa toista . Sen voin omalta kohdaltani sanoa . Jos totean vesimies , toinen VESIMIES ymmärtää kuin rivien välistä lukien . USKOMATONTA .... !!!
Onko se kuinka saman tyyppisiä ovat tietyt ihmiset samat horoskoopit toisiinsa nähden .
Ajatukset , kannustukset jos huomaa toisen epäröivän tilannetta . Ei sääliä , surkuttelua , lannistamista , toisen ihmisen ajatusten lyömistä . Vaan kannustamista , jatkamaan elämässä eteen päin .
Karikoita löytyy , mutta vesimies ei ole se joka ensimmäisenä lannistetaankin .
Onko vesimies sitten liian paljon toisia huomioonottava , miettii tekee sitten , aina itse viimeisenä .
Luotetavuus puolin ja toisin , jos se kerran menettää erittäin vaikea saada vesimieheltä takaisin. Vaatii paljon silloin toiselta osapuolelta . Tunnollinen , liiaksikin ... , jne
vesimies
15
2298
Vastaukset
- *****
...punssissa sä oot ton tekstin rustaillu???
Mä en tajunnu ainaskaan yhtään mitään ja mitä haluat tolla kertoa???- vesimies juuri sitä kuin moni
Tuskin punssissa tai vastaavassa kirjoittanut , Sinä et ehkä tajua , mutta luulempa että moni muu tajuaa , vesimies joka on itsekki . En todella ole ainoa ! SORI VAAN , ETTÄ TUOTIN PETTYMYKSEN MUTTA AINA SAAT KONEEN KIINNI TAI KÄÄNNÄ SIVU .
- avaa silmäsi
´´´´Ajatukset , kannustukset jos huomaa toisen epäröivän tilannetta . Ei sääliä , surkuttelua , lannistamista , toisen ihmisen ajatusten lyömistä . Vaan kannustamista , jatkamaan elämässä eteen päin´´´´´´ . = tunteettomuutta
- kertoa.....
Tunteista jos en tuntisi niitä? Terv. Luopuja
- tunteetonko vesimies
Ajatukset , kannustukset , säälittömyys toista kohtaan tai surkuttelu , jne.. Sekö tunteettomutta .. EI PIDÄ PAIKKAANSA !
- luin minäkin
LUOPUJIA LÖYTYY: Luin minäkin illalla/yöllä. Ei voinut lopettaa. Pakko oli lukea kaikki yhdellä kertaa. Kello oli 12.45, kun pääsin nukkumaan. Tällaista kaipaisi enemmänkin!
Että toisilla synkkaa. Vain puoli sanaa ja toinen ymmärsi. Mahtavaa, uskomatonta keskustelua! Molemmat varmaan varsinaisia pohdiskelijoita.
Arvasin alusta asti, että molempien täytyy olla vesimiehiä. Löysin paljon samaa, ymmärsin heitä, aivan kuin osa itseäni. Siinä oli niin paljon syvällistä, ihanaa. Ei pysty erikseen kommentoimaan, mutta uskon että ymmärrän itseänikin enemmän nyt. Oli todella fantastinen kokemus olla "mukana" tällaisessa! Ja laskin numeroni, joka oli 44.....
Harmi, jos se nyt loppui!! Lisää, please!
(Ei ihme, jos ei kaikki ymmärrä! Onneksi olen vesimies.)- luin minäkin
.....niin se luku oli 33 eikä 44!! Sorry!
- EHEEAQUARIUS
luin minäkin kirjoitti:
.....niin se luku oli 33 eikä 44!! Sorry!
MIKSI EN TAJUA SANAAKAAAAAAAN TÄSSÄ TOPICISSA???????? =)
- luin minäkin
EHEEAQUARIUS kirjoitti:
MIKSI EN TAJUA SANAAKAAAAAAAN TÄSSÄ TOPICISSA???????? =)
Keskustelun aiheena tällä sivulla on mielenkiintoinen keskustelu kahden henkilön välillä!
Katso keskustelunaiheet ja sieltä
Luopuja löytyy----täältä-----
Vieressä "tulimerkki" ja "uusimerkki" ja jossa 113 viestiä ja 3283 henkilöä on lukenut sen.
Lue siitä ja kerro....
- paljon antaa
Osa ei ollut todennäköisesti ymmärtänyt kirjoitustani .
MUTTA JOS LUET SIVULLA OLEVIEN OTSIKOIDEN ALTA KIRJOITUKSEN AJATUKSEN KANSSA YMMÄRRÄT !
- LUOPUJIA LÖYTYY
Se jos mikälaitto ajattelemaan itseäni , monia omia asioitani . Kuinka helppoa on jos toinen osaa kuin tulkita kirjoitukseni , nähdä asiat eritavalla , mutta kumminkin kuin itseni silmillä .
Sama horoskooppi vesimies , heillä on paljon yhteistä .
Kyseinen vastapuoli joka vastasi kirjoituksiini , tunne oli että joku todella ymmärtää minua , näkee , selkeyttää ajatuksiani .
Aivan uskomaton tunne itselläni .
Ei muuta kuin kaikki rohkeat , kirjoitelkaa !!! - oooo
minä tajusin tuon kaiken ja täysin ja huomasin sen pitävän itsessäni paikkaansa, vesimies siis olen. sen mä kyllä olen huomannut että vesimiehet voivat tajuta rivien välistä mutta tuossa tuli uuttakin.
- paljon antaa
Jos vielä itsekkin voisin todeta , monia asioita tajusin itsekkin kun luin vesimiehistä . Moni asia selkeni itselleni ja se moni muukin oli kokenut samoin .
Rivien välistä lukea , se on taito jo sinänsä .
Voiko paremmin toista ymmärtää kuin toinen vesimies tai samoja kokenut ihminen . Mutta horoskoopeista ... moni toteaa niiden paikkaansa pitävyydestä . Mutta kyllä niissä on perää sama horoskooppi ja samat ajatukset ym. yhteisiä asioita . Samoin kuin tietyt horoskoopit ei sovi yhteen , siinäkin on perää .
- sopiiko
Monet miettii samaa sopiiko vesimies ( nainen) neitsyt ( mies) yhteen ?
Tietyllä tavalla sopii , mutta on paljon asioita jotka sotii vesimiehen luonnetta vastaankin . Ehkä usein siitä muodostuu kuin ystävyys - SUHDE . Sillä taholla kyllä .
Mutta monet jyrkät tuomitsevat mielipiteet neitsyen puolelta ovat ristiriidassa vesimiehen kanssa . Jos hän hiljaa hyväksyy ne , ok . Mutta jos ei niin se on tuhon oma koko suhde . Vikoja ei näe itsessä , hän on itse täydellisyys , mutta kun virheetöntä ihmistä ei ole . En minä eikä toinenkaan .
Häntä hallitsee voimakkaat tunteet joita hänen on vaikea nähdä päivän valossa . Täydellisyyden odottaminen lapsissa jo luo lapsille omat paineet , yrittääkö hän korjata omaa menneisyyttä lasten kautta . Hän ei nää kuinka lapset kärsii siitä paineesta mitä isä heihin luo .
Et sopiiko vesimies ja neitsyt yhteen joilla on kokemuksia kirjoitelkaa .- sopisi
jos se kipinä löytyy? Mikä sen estäisi? Miksi ei sopisi mikä tahansa horoskooppimerkki? Olen vesimies mies itse ja toisen horoskooppimerkki ei todellakaan ole ensimmäinen mitä ensimmäisenä ajattelen. Kyllä se ihminen ja se persoona on ratkaisevassa asemassa. Skooppimerkki tulee aina perässä.
- sopiiko
sopisi kirjoitti:
jos se kipinä löytyy? Mikä sen estäisi? Miksi ei sopisi mikä tahansa horoskooppimerkki? Olen vesimies mies itse ja toisen horoskooppimerkki ei todellakaan ole ensimmäinen mitä ensimmäisenä ajattelen. Kyllä se ihminen ja se persoona on ratkaisevassa asemassa. Skooppimerkki tulee aina perässä.
Niin kipinää löytyy , mutta ei sitä yksin voi löytää kuin ystävyys taholle asti . Jos toinen on erittäin jyrkkä , tuomitseva toista osapuolta .
Eli ihminen , persoona , luonne ... usein vain törmää sanontoihin joihin verrataan horoskooppeja . Sopivatko yhteen vain ei . Kaksi vesimiestä sen voin sanoa että sopii yhteen . Onko näin että niissäkin on ihmiset , luonne ja heillä on niin sanottu yhteinen ajatusmaailma moniin asioihin kuin esimerkiksi vesimiehellä ja neitsyellä .
VESIMIEHEN AJATUSMAAILMASSA TOISET TULEE ENSIN JA NEITSYT ON MINÄ ITSE !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1577125Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/746142608Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk481878Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1141451Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna901335- 711137
Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain
muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.271129Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll631103Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.481075- 691017