Antti Tuiskun uusien kotisivujen forumia hallitaan terrorin avulla. Viestejä poistellaan, aiheita kielletään, ylläpidolta ei tule vastauksia kysymyksiin, asiallista palautetta ei oteta vastaan ja käyttäjien kimppuun käydään sekä henkisellä tasolla että netin em. keinoin netin kautta. Mielivaltaisia porttikieltoja jaellaan kuin se olisi arkipäivää. Käyttäjiä pidetään vallassa pelon avulla.
Kiellettyjen aiheiden listalla ovat muun muassa seksi ja päihteet (vaikka Antti laulaakin menevänsä "biitistä sekaisin" ja Seiskan mukaan käy baarissa harva se viikko, tosin näitä on spekuloitu myös syiksi tuohon kieltoon). Uskonnosta ja politiikasta ei aiemmin saanut myöskään keskustella, mutta nyt sääntöjä on muokattu sen verran että niistä voi käydä "kiihkotonta" keskustelua. Mitä se ikinä tarkoittaakaan, se jää näillä näkymin ylläpidon päätettäväksi.
Miten forumin käyttäjiä voidaan sortaa tuolla tavalla nyky-Suomessa, jossa vallitsee sekä mielipiteen- että sananvapaus? Tärkeinpänä kysymyksenä; tietääkö Anttia tästä ja hyväksyykö hän sen?
Uutta forumia hallitaan terrorilla
8
663
Vastaukset
- kieltäjä
"Kiellettyjen aiheiden listalla ovat muun muassa seksi ja päihteet (vaikka Antti laulaakin menevänsä "biitistä sekaisin" "
Oletkohan käsittänyt väärin mitä tarkoittaa mennä "biitistä" sekaisin ??? Vinkkinä että ei liity päihteisiin milläänlailla. Yleensäottaen tuosta kiellosta että lienee ihan paikallaan kun ottaa huomioon että valtaosa forumilla kävijöistä on alaikäisiä tyttöjä.- ikinössö
Jep, biitti on slangitermi huumeille. (Olisiko peräti ollut jollekin tietylle huumeelle, joku tarkemmin tietävä tarkentakoon jos haluaa).
- kieltäjä
ikinössö kirjoitti:
Jep, biitti on slangitermi huumeille. (Olisiko peräti ollut jollekin tietylle huumeelle, joku tarkemmin tietävä tarkentakoon jos haluaa).
Voihan noita sanoja kierrellä tuolla tavalla mutta totuus on että ihan musiikin biittiä siinä tarkoitetaan.
- kieltäjä
ikinössö kirjoitti:
Jep, biitti on slangitermi huumeille. (Olisiko peräti ollut jollekin tietylle huumeelle, joku tarkemmin tietävä tarkentakoon jos haluaa).
Biitti = nuuskatupakka, ei huume vaikka taitaakin olla kiellettyä Suomessa nykyään mutta kuten edellä sanoin.....
- ikinössö
kieltäjä kirjoitti:
Biitti = nuuskatupakka, ei huume vaikka taitaakin olla kiellettyä Suomessa nykyään mutta kuten edellä sanoin.....
Menee silti päihteiden määritteen alle, eikö menekin? Vai miten se määritellään?
Olet oikeassa siinä, että pitäähän siellä forumilla vähän katsoa noiden nuorempien käyttäjien parasta, mutta hillitön sananvapauden rajoittaminen ei ole hyväksi kenellekään. - yksinkertaset
HALOO!!!!!
Biitti on englantia ja tarkoittaa kappaletta eli biisiä ja siitä sellasta miten sen nyt muotoilis järkevästi...no kuiteskin.
Jokatapauksessa se tarkoittaa musaa.Tollot!
No miksi sitten pitäis keskustella huumeista jossain palstalla?Parempi niin ettei saa,koska sielä sitten vois tulla vinkkejä mistä niitä saa tai jotain muuta sellasta.sielä kun kuiteskin pääasiassa keskustelevat lapset.
Ja jos se sivu on Antin sivut,niin järki sen jo sanoo,että sielä keskustellaan vain henkilön ammatti asioissa liittyviin asioihin.
Politiikka ja seksi ymvoi sitten keskustella ihan omilla saiteilla
- Nettihän
pursuaa sivuja joissa voit käydä juttelemassa seksistä,politiikasta tai uskonnosta.Mene vaikka jonkun toisen artistin kotisivuille puimaan seksistä jos siitä täytyy kirjoitella.Itse tykkään Antin uusista sivuista ja uudesta foorumista.Hyvä että kuria pidetään,edellinen foorumi oli katastrofi.Ne muutamat seksistä,politiikasta ja uskonnosta höpöttelijät voivat minun puolestani siirtyä viisastelemaan muualle.
- adidasmies
Aivan niin kuin oisin
mennyt pimpistä sekaisin
tänä yönä voisin
loputtomiin nussii
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann2952336Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys161740Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2181380- 871284
Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel611208Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1851165Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva
joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v60983TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."
Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p19972Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva137967Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak160892