Herra Pääministeri!

2400
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

jatkuvasti, vedät näille törkysivuille raamattua. Mene itseesi ja katso oletko oikeassa paikassa.

Äänestä
  • Aloittaja ei vedä juttuun esiin Raamattua, vaan talmudin. Olkaa ystävällisiä ja pitäkää Jumalan sana ja isien perinnäissäännöt käsitteinä erillään.

    Olen kyllä sitä mieltä kanssasi siitä, että uskontoa ja politiikkaa ei pidä sekoittaa. Sekoituksen vaikutukset näkee jo valtiokirkon poliittisissa seurakuntavaaleissa.

    Politiikka politiikkana ja uskonto uskontona, kiitos.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kertoisitteko mielipiteenne... kirjoitti:

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=4500000000000352&posting=22000000019827308

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu