Tässä mietin tuollaista että onko hassun näköistä kun pitää korkokenkiä ja kantaa suht isoa vatsaa (rv16) Onko muut siirtyneet automaattisesti mukavampiin ja turvallisempiin jalkineihin, vai voisko pitää korkokenkiä vielä pitkäänkin?
Korkokengät ja iso vatsa
Yhdistelmä ok?
6849
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Yks tuttu ainakin, joka on hyvin hoikka, tyylikkäästi pukeutuva ja kaunis naisellinen nainen ja hänellä on nyt oikein iso vatsa, taitaa olla jossain 30-viikolla jo menossa, niin hän ainakin pukeutuu edelleen korkokenkiin eikä näytä tyhmältä yhtään. Ehkä korot on hieman madaltuneet mutta tyylikäs saa silti olla. Siellä hän painaa kaupungin mukulakivikaduilla ryhdikkäästi ja tyylikkästi. Ihan itsestä se on kiinni, uskaltaako korkkareita käyttää.
vieläkin tismalleen samoja vaatteita kun ennenkin..Kulutetut farkut ja nahkasaappaat,joissa korkoa 5-10cm ja mulla on menossa rv 30..Tiedä sitten kuinka hassulta näytän:) Kyllä yks miespuoleinen tuttavani totes mun olevan kuin pullea ballerina:)
Niin ja ravintoloissa on hauska nähdä miesten ilmeet iskuyrityksen jälkeen kun käännyn ympäri tän reppuni kanssa,ei ne sit yhtäkkiä enää haluakaan tanssimaan mun kaa:)
tulevat, kannattaa siirtyä matalmpiin ja turvallisiin kenkiin, jos itse pitää korkkareista. Selkä voi rasittua vähän eri tavalla raskuasaikana ja siinä auttaa, jos on hyvät tukevat kengät. Mut jos ei ongelmia, niin korkokengät ok. Mulla ainakin oli vielä rv 25 ihan mukavat.
ei olisi tätä vaivaa jaloissa että kipeytyvät kävellessä! olin joutunut siirtymään mataliin kenkiin! =,(
pitää, kunhan et kaadu ja mikäli jalkaterät/päkiät kestävät lisääntyvän kuormituksen! :-)
..olen pitänyt korkkareita. Ensimmäisen lapsen odotuksen aikaan pidin jatkuvaan,talvella sitten vaihdoin vaan piikkikorkoiset leveäkantaisiin, ihan vaan siksi että pystyssä pysyy..
Ei ainakaan mulla mitään vaivoja tullut, sehän nyt onkin niin yksilöllistä.
Nyt toinen tulossa ja rv:t 17 ja piikkikorkoisissa mennään!