onko kellään kokemusta tapiolan kulutus luotosta?miten myönsivät...jos ottaisin vakuutuksen samalla kun kulutusluoton,mahtaako onnistua.vakituinen työ löytyy..
tapiolan kulutus luotto
jgffgjfgjf
3890
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kulutusluotot on hölmöille: Niillä kaikki tulee tuplasti kalliimmaksi.
Minä sain 8500 euroo 2000 pruttotuloilla.Prosessissa meni kaksi viikkoa kun sinne on niin pitkät jonotusajat.
...että henkilökohtaista konkurssia edeltää monesti kulutusluototus. Eritysiesti jos kyseessä on muu kuin autolaina. Kun tulorahoitus ei riitä, käytetään kulutusluottoa, lopulta vaihtoehtona on "qvick"-rahoitus: jätetään laskuja maksamatta ja sehän alkaakin olla paketti kasassa.
En tuomitse kulutusluottoja, mutta vinkkaan sen verran, että käytä harkiten. Vanha isäukko sanoi aina että velka on veli ottaessa, mutta velipuoli maksettaessa :D