HE 12/2006 taitaa "ulkoistaa" loputkin vammautuneiden kansalaisten ihmisoikeuksista ja oikeusturvasta erityistuomioistuimissa.
http://ajankuva.blogspot.com/
On tämä nelikannan peli uskomattoman röyhkeää.
http://ajankuva.blogspot.com/
On tämä nelikannan peli uskomattoman röyhkeää.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Uskomatonta peliä Suomen lainsäädäntötoimissa!!!
Nyt tajuan myös sen, miksi alueemme kansanedustaja ei ole vastannut tekemäämme ihmettelyyn HE 47/2005!!!
On itse ollut mutinoitta päättämässä siitä!!!
Käykää ihmeessä jossain vaiheessa tutustumassa tuohon plogiin ja otin itselleni tietoja talteen myöhempää käyttöä varten. Se lienee sallittua?
TV-lupa on kyllä maksettu. Ainakin toistaiseksi.
Autan appiukkoani taistelussa vakuutusyhtiötä vastaan, kun asbestikeuhkosta työkyvyn alenemaksi arvioidaan aina vain alle 10%. Silloinhan vahinkovakuutusyhtiön ei tarvitse maksaa mitään. Perustelutkin ovat aivan hanurista!!!
Uskomatonta tosiaan.
Hyvä, että jaksat auttaa appiukkoasi. Ajattelin tuostakin väärin, että kun asbestin suhteen kaikki on paljon tarkempaa kuin homeen, niin tapaturmaeläkkeen ja korvausten saaminen olisi helpompaa kuin homeista saadun ammattitaudin kanssa. Ilmeisesti sama taistelu kaikilla edessä olipa työkyvyn aleneman aiheuttaja mikä kemikaali tahansa.
Kyllä tavalliselta ihmiseltä vaaditaan mitä ihmeellisempiä selvityksiä ja perusteluita, mutta herrat ne vaan porskuttaa.