Opiskelijoille

Toivottavasti nyt ei laiteta rahaa näihin luonnottomiin hedelmöityshoitoihin.
2207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tässä maassa saavat muutkin kuin opiskelijat kärsiä. Nälkäjonot ovat jo tuttu näky tässä hyvinvointivaltiossa, jossa EU:n omien tilastojen mukaan on 600.000 köyhää. Köyhyysrajan alapuolella kituuttelevat myös työttömät, vanhukset ja pätkätyöläiset. Hyvin menee vai? Viime vuonna Suomi maksoi EU:lle nettomaksuina noin 630 milj.euroa, tänä vuonna vielä enemmän. EU:n puheenjohtajuudesta saamme maksaa 100 milj. euroa. Herätkää äänestäjät ja laittakaa valtapuolueet äänestysboikottiin, vaihtoehtoja kyllä löytyy. Mutta äänestäkää!

Äänestä
  • Kovin on vaikeaa suomalaisille ymmärtää sitä, että kansaa ollaan jo pitempään jaettu kahdenkerroksen väkeen, tässä vain todiste siitä ja kun kukaan ei siihen pysty vaikuttamaan ollaan pian menossa ainakin pari sataa vuotta taaksepäin, millaista väkeä silloin oli, historiasta löytyy tosiasiat

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei tukea kirjoitti:

Toivottavasti nyt ei laiteta rahaa näihin luonnottomiin hedelmöityshoitoihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu