tiedättekö sopivatko vichy ja korkea verenpaine yhteen.vai pitäiskö lopettaa vichyn juominen.juon noin kaksi-kolme lasia päivässä.kuitenkin on olo että täytyisi saada mineraaleja elimistöön.olenko ymmärtänyt väärin että verenpainelääkkeet saattavat pistää elimistön suolaarvot sekaisin
tere
atacandi
32321
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Minulla kalium-arvo on kuulemma alakantissa kun on verenpainelääke nesteenpoistajalla käytössä. En tiedä miten sitä voisin nostaa kun muut arvot ovat kohdallaan. Joku täällä sanoi että suola ei nosta verenpainetta läheskään kaikilla ihmisillä.
Jos poreilevasi on vanhan ajan Vichy, se on huono valinta runsaan natriumin(nostaa verenpainetta) vuoksi. Mutta muut kivennäisvedet kyllä sopivat, kunhan tarkistat, että natriumin määrä on minimissään, kalium sen sijaan on hyödyksi.
tidosta.olen juonut kevyt oloa ja bonaqvaa( ei mennyt kirjaimet oikein):)