Gal: Maidenin viimeinen levy?

Antaahan kuulua!!!

Maidenhan aikoo ainakin Harrisin puheiden mukaan päättää studiolevyjen osalta uransa seuraavan levyn kohdalla. Eli noin parin vuoden päästä.

Nyt kyselenkin minkälaista levyä juuri SINÄ odottaisit Maidenin uran huipennukseksi? Samaa linjaa kuin 2000-luvun levyt ovat olleet? Paluuta juurille? Jotain erikoista kokoonpanoa, erikoista teemaa levylle, jotain uutta tyylisuuntaa (nu metal tms?), jotain vielä progempaa kuin AMoLaD ? Kerro mielipiteesi ? :)

4

716

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      Vähän olet ilmeisesti perillä tästä Maidenin toiminnasta. Uutta tyylisuuntaa, NU METAL!!!? Lue Iron Maiden kirja niin tiedät vähän enemmän. Harris ei todellakaan lähtisi mitään tyylisuuntia muuttamaan nu metalliin. Bruce siellä saakeli räppäämässä! :) Ei helevetti sentään...

      Paluu juurille? Maiden ei vaan kerta kaikkiaan kykene sitä tekemään jos tarkoitat Maidenin kultaisen 80-luvun maailman parasta musiikkia. Sitähän minä tietenkin toivoisin, mutta se on mahdotonta. Jokaisen levyn teemahan on erikoinen, eli erikoinen tulee seuraavastakin. Samaa rataa se jatkuu kun koko 2000 lukukin. Mutta jos menee vielä parempaan suuntaan niin sitten Maiden alkaa pikku hiljaa taas pitkästä aikaa parantamaan suuntaansa. No Prayer For The Dying levystä eteenpäin on koko ajan menty vain huonompaan suuntaan, paitsi AMOLAD käänsi kurssin taas nousuun. Jos seuraava levy on AMOLADia parempi niin sitten voi sanoa että hyvin menee.

      Joka tapauksessa Maiden on edelleen maailman paras bändi, se todistettiin jo AMOLADilla.

      Up The Irons!

      • ...

        Ja tuosta erikoisesta kokoonpanosta? Mitä oikein kuvitteletkaan??

        Ei todellakaan kokoonpanoa muuteta mihinkään. Harris omistaa koko bändin kingi ja kunigas, Murray/Smith maailman legendaarisimpia kitarakaksikoita, Gers osoittanut taitonsa erityisesti sävellyspuolella. Bruce, Maailman paras laulaja. Jos ei saa päähänsä häipyä niin Harris pitää kynsin hampain kiinni. Jos Bruce lähtisi, iron maiden ei olisi enää mitään. 90-luvun puolivälissä se ei ollut NIIN iso katastrofi, mutta nyt se ei voisi tapahtua niin kivuttomasti. McBrain? Joo vaihdetaan rumpali vaan huvinvuoksi! Harrisin sanoin: vitut.

        Eli jos kukaan ei halua itse lähteä niin mitään kokoonpano muutos pelleilyjä ei tule tapahtumaan kuin korkeintaan teinien mielissä.

        Kiitos.


    • jtdhtdjhr

      Samaa menoa ja fiilistelyä kuin Somewhere in timen aikoihin!!!

      • maidennn

        samaa menoo ku somewheressä ni hyvä tulee olee läksiäislevy! Up the fucking Irons!!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      201
      9611
    2. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      31
      4365
    3. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      116
      3947
    4. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      100
      3822
    5. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      201
      3377
    6. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      18
      2827
    7. Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle

      Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos
      Ikävä
      122
      1367
    8. Mihin rakastuin sinussa?

      Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its
      Ikävä
      73
      1356
    9. Mistä tietää että mies on kiinnostunut?

      Millaisista merkeistä olette huomanneet?
      Ikävä
      90
      1164
    10. Anssi Heikkilä umpirehellisenä - Rankka yö TTK-yllätystippumisen jälkeen!

      Minkä parin tai kenen olisi mielestäsi pitänyt tippua TTK:sta? Tämä oli kyllä todellinen yllätys, että Mira Luoti ja A
      Tanssii tähtien kanssa
      15
      1141
    Aihe