Hämmästyin kun tielleni osoi toinen kalakukko tosin vastakkaista sukupuolta. Hämmästykseni oli vieläkin suurempi kun huomasin ihastuneeni ja lopulta jollakin asteella menettäneeni sydämmmeni tälle oliolle.
No, tämä pieneksi johdannoksi sille, että onko tavatonta, että tapaa toisen henkilön joka on sama horoskooppimerkiltään sekä länsimaalaisen että kiinalaisen horoskoopin mukaan ja sitten vielä rakastuu tällaiseen henkilöön?
Se mihin tässä ihmisessä ihastuin oli hänen silmänsä, joihin hukuin täydellisesti ja joista näin kaiken tarvitsemani. Tuntui kosmiselta yhteydeltä.
Sattumaako
5
496
Vastaukset
- Santtu
Kaksi kukkoa yhdessä ei ole mikään ihme, että viihtyy, mutta riitojakin saattaa tulla aika lailla jos asioita ei osata selvittää molemmille sopivalla tavalla. Nokkiminen ei suhdetta ainakaan auta, eikä paranna. Se että olette Kalat niin on saattanut auttaa asiaa aika lailla. Kalat monesti hakeutuvat yhteen, koska ovat turvautuvia ja herkkiä persoonia molemmat. Koska molemmat tietävät toisensa heikkoudet, koitatte varmasti mahdollisismman paljon olla loukkaamatta toisianne. Voi ehkä olla, että teidän suhteessa kukkopersoonat hyppää esiin vain riidan tullen, mutta kalat on kyllä niin rauhaa rakastavat merkit, että luulisn teillä riitoja olevan aika vähän. Olette varmasti aika samanlaisia, mutta onko tuo aina haitaksikaan, kunhan muistatte tehdä välillä jotain jännä ja erilaista. Olkaa kokeilun halusia ja jännittäviä toisillenne :)
Hyvää jatkoa ja paljon onnea!- kalakukkopoika
siihen, että molemmat olemme tahoillamme naimisissa neitsyen kanssa : )
Elämä on ihmeellistä - Santtu
kalakukkopoika kirjoitti:
siihen, että molemmat olemme tahoillamme naimisissa neitsyen kanssa : )
Elämä on ihmeellistäSiihen en osaa sanoa muuta, kuin ettäm iettikää tarkasti mitä teette elämällänne. Punnitkaa tarkasti, että kannattaako avioliitto jos ei ole onnellinen ja haikailee muita? Entä kannattaako suhde joka nyt tuntuu hyvältä ja ei välttämättä myöhemmin tunnu? Olisiko avioliitto silti vielä se parempi viahtoehto vaikka olet selvästi sielunkumppanin löytänytkin. Teillä on nyt paljon mietittävää ja punnittavaa!
- kalakukkopoikka
Santtu kirjoitti:
Siihen en osaa sanoa muuta, kuin ettäm iettikää tarkasti mitä teette elämällänne. Punnitkaa tarkasti, että kannattaako avioliitto jos ei ole onnellinen ja haikailee muita? Entä kannattaako suhde joka nyt tuntuu hyvältä ja ei välttämättä myöhemmin tunnu? Olisiko avioliitto silti vielä se parempi viahtoehto vaikka olet selvästi sielunkumppanin löytänytkin. Teillä on nyt paljon mietittävää ja punnittavaa!
taitaa olla niin, että vaikka tämä Nainen onkin ihana ja ihmeellinen, en jostain syystä osaa kuvitella olevani hänen kanssaan intiimisti. Hassua, tunnen olevani hyvinkin läheinen hänen kanssaan ja kykeneväni lukemaan ilmeiden antamia viestejä ja nautin hänen läheisyydestään, mutta en ole varma tunnenko seksuaalista vetovoimaa (hän on muodollisesti hyvinkin pätevä)
- Santtu
kalakukkopoikka kirjoitti:
taitaa olla niin, että vaikka tämä Nainen onkin ihana ja ihmeellinen, en jostain syystä osaa kuvitella olevani hänen kanssaan intiimisti. Hassua, tunnen olevani hyvinkin läheinen hänen kanssaan ja kykeneväni lukemaan ilmeiden antamia viestejä ja nautin hänen läheisyydestään, mutta en ole varma tunnenko seksuaalista vetovoimaa (hän on muodollisesti hyvinkin pätevä)
Olet selvästi asiaa miettinyt ja pähkäillyt. Tunnut olevan viisaan puoleinen ihminen, joten kun teet sen oman ratkaisun niin pysy siinä. Voi olla, että niin olet loppuelämäsi ajan onnellisempi, kuin se, että tekisit nyt jonkun äkkinäisen päätöksen, jossa ei myöhemmin olisi mitään järkeä. Kyllä se silti monesti on, että vaikka kuinka ihana se toinen onkin niin se oma rakas on aina verrattavasti parempi. Varsinkin, kun seksi on ihmisille suhteessa silti tärkeätä ja et sitä asiaa voi tämän toisen naisen kanssa ajatellakkaan.
Voimia sinulle päätöksesi tekoon!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.1011600- 2101487
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59990Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31969Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K54777Helppo selvittää onko oma täällä
Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse49745The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut5702Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.36695Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉54692En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k40686