Eli miten saisin päivitettyä video card ja sound card driverit? Video cars on ATI RADEON XPRESS 200M ja sound card on Realtek High Definition Audio. Vielä yksi kysymys. Olisiko mitään lätkäpeliä tai futispeliä mitä Acer aspire 3102 WLMi voisi pyörittää. Onko muuten prosessoria mahdollisuus vaihtaa? Entä näytönohjainta, että koneesta joskus saisi edes kelvollisen/tyydyttävän pelikoneen?
Vastaukset 2
Itse käytän näitä näytönohjaimelleni:
http://omegadrivers.net/ati.php
Itsellä ei ole Realtekin äänikorttia, mutta pieni mahku olisi löytää ajurit valmistajan kotisivuilta:
http://www.realtek.com.tw/
Käytännössä kannettavan prosessoria ei kannata vaihdella ja näytönohjain on integroitu emolevylle, joten vaihto on mahdotonta.
Kyllä kai esim. NHL04 toimii ihan kivasti tuossa laitteessa, uudemmat NHL:t kyllä tökkii, joten pitäisi saada kokeilla ennen ostoa. Potkupallo ei tietokoneellakaan kiinnosta, joten niistä en tiedä.- /Tutkain
Eiköhän laitevalmistajat ole oppineet, että emolle integroidun ohjaimen voi BIOS:sta disabloida. Sitten vain uusi näytönohjain lisälaitepaikkaan (jos sellainen koneesta löytyy). Loput menee normaalissa järjestyksessä, eli Windows tunnistaa uuden raudan ja asennuttaa ohjelmat.
Tehokkaimpia ohjaimia ei voi asentaa lämpö-, virrankulutus- ja koko-kysymysten vuoksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.481240- 93957
Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt12955- 37648
- 73635
- 26441
Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?53410Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?
Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h30401- 23397
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.15379