ostamassani audissa öljynpainevalo sammuu hetken kuluttua kun laitan virran päälle. eikös sen pitäis palaa kuten laturin valon?
AUDI a4 1,9TDI -98
disti
6937
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
lada toimii jopa ilman öljyy
Jospa siinä on sähköinen öljypumppu tavallisen rinnalla?
Audi-kuskien ei kannata huolehtia muusta, kuin että itse näyttää kauniilta poitsulta: meikit on naamassa, tukka geelillä kammattu ja korvis kiiltää.
Sitten vaan raitille kyykyttelemään köyhiä.
Kirjoita ongelma ultimatevw palstalle http://www.ultimatevw.com/keskustelu/. Saat vastaukseksi muutakin kuin paskan jauhantaa.
Oletko varma että kyseessä on öljynpaineen merkkivalo? Aloin muistelemaan omaa VAG-kulkuneuvoa - eihän siinä taida ennen starttia palaa kuin keltainen ajoneston/moottorihäiriön sekä ajovalojen merkkivalo. Eli jos öljynpaineelle on oma merkkivalo niin eipä se taida ilmoitella itsestään normaalisti.
Kysyin laakkoselta ja se sammuu, vain lataus jää palamaan. siis öljykannun kuva ei pala niin kauaa kun auton käynnistää.