http://nyt.hs.fi/musiikki/artikkeli/1135222257415
http://nyt.hs.fi/musiikki/artikkeli/1135222257417
Nolottavaa kolmen sentin limudiskopoppia.
4
754
Vastaukset
- Kolmikymppinen
Näiden artikkeleiden innoittamana kuuntelin eilen molemmat nyt.fi-sivustolla olevat Antti Tuiskun kappaleet, ja Kosteus ihollasi kolahti ja kovaa. Tosi hyvä tanssibiitti ja seksikäs sanoitus.
Biisi ei kuulosta päivänvalossa oikein miltään, mutta jos iltahämärässä pimentää kämpän ja huudattaa stereoita tai kuuntelee kuulokkeiden kanssa, rupeaa tämäkin tytsy joraamaan kuten kultaisella 90-luvulla tuli usein tehtyä. Minä tykkään tällaisesta discopopista.
Muita biisejä en ole Tuiskun New York-levyltä kuullut, eli mielipiteeni koskee siis vain tätä yhtä kappaletta.- täälläkin
Kosteus ihollasi ihan mahti-biisi. Koko levy aivan mainiota tanssimusaa. Jää koukkuun. Myös Rovaniemi täynnä kauniita kappaleita, jos ballaadeista tykkää.On tullu tuiskutettua viimepäivät ihan olan takaa.
- pipukka
Siinähän ne tärkeimmät olikin.
- kiehuu,höyry
nousee korvista,kun se on niin täynnä vihaa ja katkeruutta.Ihan rauhallisesti vaan.Antti on Suomen virallisen albumilistan ykkönen ja kakkonen,sille tosiasialle ei voi mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2453313Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3592956Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,171985Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.781836Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e631763Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591652MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,131533- 1221476
Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S11404Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4751400