P a h a tuli kirkkojen mukana jo kauan sitten, lähinnä - Ruotsista päin - jonne se taas oli rantatautunut saksalaisten Goottinen vaikutuksesta.
Nämähän olivat aiemmin kukistaneet aikoinaan Rooman, nuo samat gootit. Syrjäytettyään Rooman vallan he lanseerasivat nykymuotoisen kristinuskon; keräsivät kolehtia henkisen väkivallan avulla, sotimisen ja rosvoamisen sijaan..
Roomaa taas oli rakennettu Babylonina valheille...
Babylonia sijaisee Irakissa, siellä missä paha setä S.Hussein tappoi oman kansansa vähemmistöryhmiä..
Kirkon kirjoitukset, osa raamattua on perua vanhasta Babyloniasta.. siis irakilaisten mennesyydestä; loitsuja, taikoja, kirouksia ym..
KIRKOT PALAA: tuli puhdistaa
4
335
Vastaukset
- yleensä....
Stalin ja Hitler olivat työväensosialisteja... siis täysiä piruja... molemmat.
- Rva X
Äänestys idea, oli varaan vitsi?
- SILTIKÄÄN
MIKÄÄN TEKOSYY POLTAA ARVORAKENNUKSIA RVA X :LLÄ ON KAALI SEKAISIN.
Ei ole kysymys rakennuksista, vaan siitä, mitä ne edustaa!
Vertailukohtana esimerkiksi se, miten uskonnot vois polttaa?
Kuten sodassa, materiaalinen hävikki, kuten miesten menetys on usein hinta saavutuksille. Paljonkos ihmishenkiä on menetetty kristinuskon "rauhanomaisissa" tarkoituksissa..
- melko monia rakennuksia ja koteja satojen vuosien ajan.
Paha saa palkkansa - ennemmin tai myöhemmin.
Luonto hoitaa sen aina jotenkin, ja tässä tapauksessa joidenkin ihmisten kautta!
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks63757Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?872716Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U1072548Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut242235- 502014
Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai1021903Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin1251789Haluat nainen torjua minut
Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si111478Mitä koululla tapahtui?
Onks kellää mitää vinkkilöit miks helikopteria tarvittii vuoksenniskan koulul https://www.is.fi/kotimaa/art-200001193287341184Persuilla kannatusromahdus - enää 13,5%.
Ylen tuorein puolueiden kannatusmittaus kertoo, että persujen kannatus on enää 13,5 prosenttiyksikköä. Kepu on mennyt he3411116