Erite rinnoista

Mitä on tuo makea erite jota rinnoista alkaa tulemaan? Maitoa se ei vielä ole, viikkoja vasta 16. Eilen seksin yhteydessä mies vain huomautti että sun rinnoista tulee jotain makeaa. :D
5597
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

kyllä se on maitoa!!! Usko vaan. Maidon esiastetta itseasiassa.
Minulla tuli myös ja koko raskauden ajan... yleensä sitä "heruu" juuri mielihyvän seurauksena, mutta minulla esim ruuan jälkeen saattoi olla paidassa märät kohdat :)

Onnea vaan odotukseen

Äänestä
  • Miten sitten kun vauva syntyi ja maidon esiastetta tullut jo pitkään raskauden aikana niin lähtikö maidon tuotanto sitten heti synnytyksen jälkeen oikeesti käyntiin? Vai voiko siinä sitten mennä aikaa, kuten monesti menee se muutama päivä ennenkuin vauvaa pystyy pelkästään omalla maidolla ruokkimaan.

    Äänestä

  • Voiko oikeesti tulla jo näin aikasin? Onko muilla tullut rv16? Miksi se on vielä väritöntä "maitoa"?

    Äänestä

  • Aloittaja kirjoitti:

    Voiko oikeesti tulla jo näin aikasin? Onko muilla tullut rv16? Miksi se on vielä väritöntä "maitoa"?

    Mulla on kans tullu rinnosta sellasta väritöntä nestettä jo jonkun aikaa ehkä kolme kertaa viikossa , varmaan just rv 16 lähtien.. oon nyt rv 17 5

    Äänestä

  • Ullap kirjoitti:

    Miten sitten kun vauva syntyi ja maidon esiastetta tullut jo pitkään raskauden aikana niin lähtikö maidon tuotanto sitten heti synnytyksen jälkeen oikeesti käyntiin? Vai voiko siinä sitten mennä aikaa, kuten monesti menee se muutama päivä ennenkuin vauvaa pystyy pelkästään omalla maidolla ruokkimaan.

    Niin, sitä väritöntä "maitoa" vois siis tulla ja mulla ainakin loppuraskautta kohti lisäänty vaan koko ajan. Synnytyssalissa jo imetin ihan omalla maidolla ja poika sai koko sairaalassaoloaikana lisämaitoa vain n 15ml... Maito nousi minulla kunnolla rintoihin jo synnytystä seuraavana päivänä, ja se olikin aika rajua.. Siellä olin kaalinlehdet liiveissä ja tissit vuotaen... phks:ssä ei ollut edes liivejä äideille...
    Kätilö sanoi että minulle olisi pitänyt maitomäärän perusteella tulla kolmoset :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


:o) kirjoitti:

Mitä on tuo makea erite jota rinnoista alkaa tulemaan? Maitoa se ei vielä ole, viikkoja vasta 16. Eilen seksin yhteydessä mies vain huomautti että sun rinnoista tulee jotain makeaa. :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu