Gemel autohälytin, kuka asentaa/huoltaa?

Gemel ND8 temppuilee satunnaisesti. Ilmeisesti jännitteentunnistin aiheuttaa enimmät vikahälyt. Se pitäisi saada ohjelmoimalla pois päältä, mutta miten..?
Eli jos jollain olisi apua tuohon, tai sitten tietäisi kuka Tampereella huoltaisi tätä hälytintä.
1468
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

vaikea asentaa toi hälytin? oisin asentamassa tommosta hälyä seat toledoon

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maze kirjoitti:

Gemel ND8 temppuilee satunnaisesti. Ilmeisesti jännitteentunnistin aiheuttaa enimmät vikahälyt. Se pitäisi saada ohjelmoimalla pois päältä, mutta miten..?
Eli jos jollain olisi apua tuohon, tai sitten tietäisi kuka Tampereella huoltaisi tätä hälytintä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu