Miten sopii rapu (M) ja leijona (N) yhteen?
Rapu + Leijona?
13
2443
Vastaukset
- Leijonaemo64
sopii, jos rapu on sitä rehellistä sorttia
- Kokenut
Kaksi vuotta olen Rapu miehenä Leijona naista kesyttänyt.Monien mutkien ja mäkien kautta jonkinlainen tasapaino ehkä viimein löytynyt..Hän on minut monesti jättänyt ja tullut häntäkoipien välissä takaisin..Hellyyteni, herkyyteni ja sisäinen olemukseni on kuulema vetänyt takaisin.
Tiedä häntä, mutta yhdessä viihdymme ja koemme unohtumattomia hetkiä... - tirppu
Olen ollut rapu-miehen kanssa naimisissa, oli uskoton ja materialisti, luuli että uskottomuuden voi paikata rahalla... toinen rapu oli ihan kuin Matti Nykänen , joka on rapu...
Ei enää yhtään rapua, eikä härkää...
Naarasleijona- kaikki ravut jonkun
Nykäsen takia-lapsellista. Jokaisessa merkissä on tunnettuja luusereita.
- äiti leijona ja
ovat olleet naimisissa 56 vuotta. Suloisempaa paria tuskin löytyy!
- londilinda
Olen seurustellut 1,5v rapumiehen kanssa ja hän on IHANA itse olen leijona, meillä menee tosi hyvin rehellisyys kuuluu nyt elämäämme ja hellyys!!
- me
huhhuu, ravut on määräileviä ja nalkuttajia, leijona on yleensä elämäniloinen ja rapu on synkkä mielinen sadisti
- rapuli86
huhuu itselles,ravuista et saa väkisten tekemälläkään synkkä mielisttä.:Ditsekkin olen rapu ja tunnen monta rapua,ja kaikki me ollaan pirteitä,elämäniloisia,mut tietty on heikkoja hetkiä ja silloin hetki omissa oloissa niin taas noustaan piristään ja auttaan muita.onko sut joku rapu jättänyt tai onko rapu vieny miehen sun nenän edestä,vai miksi kiukkuat.äläs nyt sure,nokka pystöön ja menoksi,maailma on täynnä uusia ihania ihmisiä!
- me
rapuli86 kirjoitti:
huhuu itselles,ravuista et saa väkisten tekemälläkään synkkä mielisttä.:Ditsekkin olen rapu ja tunnen monta rapua,ja kaikki me ollaan pirteitä,elämäniloisia,mut tietty on heikkoja hetkiä ja silloin hetki omissa oloissa niin taas noustaan piristään ja auttaan muita.onko sut joku rapu jättänyt tai onko rapu vieny miehen sun nenän edestä,vai miksi kiukkuat.äläs nyt sure,nokka pystöön ja menoksi,maailma on täynnä uusia ihania ihmisiä!
kylläpäs näistä ravuista saa, katellisia ovat ja ei osata olla iloisia toisten kanssa jos hyvin menee kaverilla, ja tiedoksi sinulle, ei ole rapu vienyt miestä nenäni edestä, ja eihän ravut jätä , nehän takertuu kiini , niistä ei pääse vähällä eroon.
- LIONS
joo , oikeassa olet , ravut on manipuloivia, katemielisiä, ei passaa minulle, naKUTTAJA, IKUINEN PESSIMISTI, NÄIN ON NÄREET
- JK
EI M ITENKÄÄN
- Kukkainens
Olen Leijona, ja yksi mahtavimmista tuntemistani miehistä on Rapu. On ystävänä kullanarvoinen, mutta parisuhdetta ei osaa hallita, eikä kovin hyvin edes sitoutua..
Tällaisen kyökkiastrologin mielestä toimii jos on toimiakseen :) Jos rapu jaksaa huomioida leijonaa tarpeeksi ja jos löytyy yhteisiä harrastuksia, miksei toimisi. Miksei sillä tavalla toimisi mikä tahansa muukin merkkiyhdistelmä. Mutta oma avokkini on rapu ja itse olen leijona, päälle kolme vuotta yhdessä ja meillä menee loistavasti, emme riitele juuri koskaan. Ongelmia jos on, johtuu siitä että vaadin ehkä itse liikoja, eli rapu ei tee mielestäni tarpeeksi (esim. kotitöitä) tai sitten huomauttelen asioista liikaa ja hän on aika temperamenttinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 991736
- 741494
- 501427
- 581346
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041308SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p10988- 36847
- 60781
- 49774
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41755