rakkaat "juopot",huvittavaa lukee teidän kyselyjä mikä auttaa krapulaan?Siis,oisko niin että jättää juomatta,ni ei tartte tollasii miettii??Mä ainaki nautin aamuista ilman krapulaa,vaikka illalla olisin baaris ollukki,ni ei oo pakko juoda yhtä olutta enempää,ja hauskaa on...ja muistaaki kaiken!=)
kuulkaas
3
654
Vastaukset
- alkoholisti
Pidä sinä hauskaa vaan ja koeta kasvaa ihmisenä sen "hauskuuden" keskellä!
- ottomAAni
Arvoisa alkoholisti, slash-75:hän toi vain esille oman tapansa juoda. Hänen kirjoituksestaan päättellen hänhän oli kasvanut ihmisenä aika hienostikin, ainakin alkoholin käytön suhteen.
Ei kai hänen vain alkoholistiksi tarvi siellä baarissa kasvaa, vai sittenkö vasta saa kirjoitusoikeuden mielestäsi näille palstoille kun on juonut itsensä alkoholistiksi, ja vielä parempaa raittiiksi alkoholistiksi.
- päässäsi
Kolme päivää ilman viinaa, niin sit se iskee!
Ei tartte vetää edes kaksi käsin aamusta iltaan. Päivittäinen tissuttelu riittää. Lasi pari viiniä vuosien ajan, ja kun lopettaa lyö värit päälle ja maailma kaikkine ulottuvuuksineen on päässäsi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2743497Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1371905Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3011641- 801489
- 871483
Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:531186Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001150Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois711071- 631031
- 221017