rakkaat "juopot",huvittavaa lukee teidän kyselyjä mikä auttaa krapulaan?Siis,oisko niin että jättää juomatta,ni ei tartte tollasii miettii??Mä ainaki nautin aamuista ilman krapulaa,vaikka illalla olisin baaris ollukki,ni ei oo pakko juoda yhtä olutta enempää,ja hauskaa on...ja muistaaki kaiken!=)
kuulkaas
3
633
Vastaukset
- alkoholisti
Pidä sinä hauskaa vaan ja koeta kasvaa ihmisenä sen "hauskuuden" keskellä!
- ottomAAni
Arvoisa alkoholisti, slash-75:hän toi vain esille oman tapansa juoda. Hänen kirjoituksestaan päättellen hänhän oli kasvanut ihmisenä aika hienostikin, ainakin alkoholin käytön suhteen.
Ei kai hänen vain alkoholistiksi tarvi siellä baarissa kasvaa, vai sittenkö vasta saa kirjoitusoikeuden mielestäsi näille palstoille kun on juonut itsensä alkoholistiksi, ja vielä parempaa raittiiksi alkoholistiksi.
- päässäsi
Kolme päivää ilman viinaa, niin sit se iskee!
Ei tartte vetää edes kaksi käsin aamusta iltaan. Päivittäinen tissuttelu riittää. Lasi pari viiniä vuosien ajan, ja kun lopettaa lyö värit päälle ja maailma kaikkine ulottuvuuksineen on päässäsi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2524548Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1282978Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412742Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741730Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1051563Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn201461- 551314
- 931235
- 471085
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2041083