Demarimafia jyllää Ruotsissa ja Suomessa

Arto Nieminen on demari, joka on hyökännyt Vanhasen kimppuun.
Tässä on jo kansan villitsemisestä kyse.

Jos lähdetään etsimään rikollisia, joille on tuomioistuin langettanut tuomion, voi jo demareista alkaa puhemiehestä. Ministereitä ja kansanedustajiakin on pilvun pimein.
6239
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

"Oletko maksanut pimeitä palkkoja ja tv-lupasi" on demaritoimittajien ruotsalaiskolleegoiltaan lainaama likasanko.

Nyt sitten hurskastellaan "lehdistön sananvapaudella", kun Vanhanen jälleen kerran veti rajan siihen, mikä on poliittista avoimmuutta journalismissa ja mikä poliitikkojen yksityisasioiden urkkimista irtonumeromyynnin edistämiseksi.

Äänestä
  • Saavatko veronmaksajien kustantamat tiedotusvälineet kysyä mitään? Ei Vanhanen mikään rajanvetäjä ole, huomaa se. Ensin kehuskeli haastavansa Ilta-Sanomat oikeuteen ja sitten yön yli nukuttuaan ei haastanutkaan.

    Vanhanen on Jämerä Periaatteen Mies?

    Äänestä

  • ole pieni ristiriita, jos hallitus kamppailee harmaata taloutta vastaan ja ministerit edistää? pääministerin johdolla. toki voi vedota siihen, ettei silloin tiennyt tai koskaan uskonut ministeriksi päätyvänsä.

    Äänestä

  • individi kirjoitti:

    Saavatko veronmaksajien kustantamat tiedotusvälineet kysyä mitään? Ei Vanhanen mikään rajanvetäjä ole, huomaa se. Ensin kehuskeli haastavansa Ilta-Sanomat oikeuteen ja sitten yön yli nukuttuaan ei haastanutkaan.

    Vanhanen on Jämerä Periaatteen Mies?

    Yle osallistuu sankona demaripaskan heittelyyn.

    Äänestä

  • siinä kirjoitti:

    ole pieni ristiriita, jos hallitus kamppailee harmaata taloutta vastaan ja ministerit edistää? pääministerin johdolla. toki voi vedota siihen, ettei silloin tiennyt tai koskaan uskonut ministeriksi päätyvänsä.

    Jos on syytä epäillä ministereitä harmaasta taloudesta, se on veroviranomaisten asia tutkia.

    Median kyselyt eivät ole muuta kuin irvokasta sananvapauden pilkkaa ja tekosyy revitellä ministereiden yksityislaskuilla tirkistelyuutisia roskamedian irtonumeromyyntien kasvattamiseksi.

    Ruotsalaisen demarimedian hutkivan tsurnalismin syöpä on suorastaan imaisten levitetty demaritoimittajien verkostolla suomalaiseen vaalikamppailuun, ettei vaan tulisi porvarihallitusta Suomeen.

    Alas on vajonnut suomalainen journalismi, kun se tällaiseen sekaantuu.

    Äänestä

Vanhanen vaan ei uskalla! se voisi paljastella jotain juttuja!
sen perverssejä mieltymyksijä oletan...

Muistoissa on Lex Karpela!
ja se ei unohdu!
Nourison riminalisoija ministeri!
Mikään ei riitä sitä korvaamaan, edes korrution paljastuminen Lex karpelan tiimoilta!
Olisiko Ramex maksanut???? !! ja muutama muu!
Sillähän oli rahahuolia! Huom Oli!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ajojahdin makua kirjoitti:

Arto Nieminen on demari, joka on hyökännyt Vanhasen kimppuun.
Tässä on jo kansan villitsemisestä kyse.

Jos lähdetään etsimään rikollisia, joille on tuomioistuin langettanut tuomion, voi jo demareista alkaa puhemiehestä. Ministereitä ja kansanedustajiakin on pilvun pimein.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu