Toimittajie myötätunto

Suomen oikeistodemarimielinen media yrittää keksiä koko ajan "rajuja uutisia", journalistiliiton puh.johtaja etunenässä, jotta Jaskarin tapaus ei pysyisi otsikoissa.
162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

On selvää että ne yrittää kääntää katseet muualle, omaa pesää pitää varjella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jos sitä on kirjoitti:

Suomen oikeistodemarimielinen media yrittää keksiä koko ajan "rajuja uutisia", journalistiliiton puh.johtaja etunenässä, jotta Jaskarin tapaus ei pysyisi otsikoissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu