Emme tarvitse vaaleja!

Lipponen on jo valittu pääministeriksi. Näinhän gallubit ovat päättäneet. Naurettavaa manipulointia koko gallubit.
3115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ääntenlaskennassa kun pikkukylien tulokset tulevat on kepun kannatus 40% mutta kun kaupunkien ääniä alkaa tulla mukaan niin prosentti laskee kuin lehmän häntä.
Joka kerta se tuntuu yhtä ihanalta...

Äänestä
  • Kaipa se niin on, että jossain vaiheessa lehmäkin kyllästyy ainaiseen siemennykseen.

    Äänestä

ei kapitalismin oloissa mitään vaaleja tarvita, ne ovat vain yksi huvittava näytelmä, eihän vaihtoehtojakaan todellisuudessa ole kuin yksi. Eihän jenkkilässäkään ole kuin kaksi variaatiota kokoomuksesta, aivan sama kumpi sielä hallitsee, politiikkaa ei muutu mihinkään.

Kommarit oli niin helvetin tyhmiä, kun eivät ymmärtäneet toteuttaa noin yksinkertaista jippoa kansan kusettamiseksi, kaksi kommaripuoluetta joista voi valita äänestämänsä ja sitten olisivat voineet sanoa, että on heilläkin demokratia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Otto kirjoitti:

Lipponen on jo valittu pääministeriksi. Näinhän gallubit ovat päättäneet. Naurettavaa manipulointia koko gallubit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu