Koodeista aiheutuneita bugeja

1. Kerro mistä koodista sinulla on aiheutunut bugeja?
2. Millaisia?
3. Onko boolprop koodi aiheuttanut sinulle ongelmia?
5264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Minulle ei ainakaan ole tullut minkäänlaisia vahinkoja tms. kun olen käyttänyt koodeja. Jos tulee niin kannattaa vain sulkea koodi jonka on laittanut käyttöön eli laittaa koodin loppuun joko false tai off, jos sellaisesta koodista on kyse johon sellaisen voi laittaa. Ymmärsitkö? :)

Äänestä
  • Se on välill aiheuttanu sekoiluu, joka yleensä on menny jos oon sammuttanu koodin ja viim. jos oon käynnistäny uusiks pelin. :) Yleensä ongelma on ollu vaa hidasteluu, ei juuri muuta.

    Äänestä

1. Kerro mistä koodista sinulla on aiheutunut bugeja?
- Luulisin, että boolprop-koodista, koska se on ainoa jota olen käyttänyt. Sitäkin vain kerran, koska pelini sekosi heti käytön jälkeen xP
Taitaa olla niin, että pelini kerää bugeja toisten koneista, koska niistä tuntuu olevan jatkuva riesa.

2. Millaisia?
- Ihan laidasta laitaan. Pahin bugini on ollut, että simit eivät voi soittaa puhelimella. (Onneksi tämä meni päivityksellä ohi) Siis he kyllä nostivat luurin, mutta laskivat sen heti takaisin vuorokauden ajasta riippumatta. Sama kaikissa perheissä.
Sitten oli sellainen, että simit eivät saaneet ylennyksiä. Eräskin simini oli koko elämänsä ajan maskottina urheilujoukkueelle, vaikka hänellä oli taitopalkit täynnä ja 20 hyvää ystävää... se oli outoa...

3. Onko boolprop koodi aiheuttanut sinulle ongelmia?
- Jaa onko... luultavasti :D

Äänestä

1. Kerro mistä koodista sinulla on aiheutunut bugeja?
- Boolpropista luultavimmin.

2. Millaisia?
- Taaperoilla ja lapsilla urheiluasu, sekä taaperoilla uimapuku.

3. Onko boolprop koodi aiheuttanut sinulle ongelmia?
- unohdinko sanoa jotain?

Äänestä

kirjoitan koodin naapurustossa:boolpropTestingCheat false.onks toi oikein kirjoitettu,ei siitä mitään ongelmia ole aiheutunut,sit viel yks juttu the sims 2 on kauheen hidas olen päivittänyt sen myös lisäritkin,fyysistä muistia on yhteensä 256,00 mt fyysistä muistia vapaana 46,41 mt ja näennäismuistia yhteensä 2,00 Gt niin toimiihan the sims 2 lemmikkielämää koneelle.p.s.mul on nämä lisäosat:yliopisto,yöelämää,kauppa-auki,kamasetti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kodea kirjoitti:

1. Kerro mistä koodista sinulla on aiheutunut bugeja?
2. Millaisia?
3. Onko boolprop koodi aiheuttanut sinulle ongelmia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu