viittiikö joku luetella paikat mistä 18 vuotias saa lainaa?
18 vuotiaalle laina?
14
2155
Vastaukset
- vilperi 18v
Ite hain www.suoravippi.fi
- jns 18v
Suoravipiltä tuli maksu samantien ja on auki 24/7. www.viestilaina.fi:n olen myös todennut toimivaksi, mutta aukioloajat voisivat olla laajemmat.
- tossalistaa
jns 18v kirjoitti:
Suoravipiltä tuli maksu samantien ja on auki 24/7. www.viestilaina.fi:n olen myös todennut toimivaksi, mutta aukioloajat voisivat olla laajemmat.
- vaan
levälleen niin ei tarvitse lainoja kysellä.
- vippitalo.fi
Testaa jos toi uus mesta antaa.
- aapelii
vippitalo.fi kirjoitti:
Testaa jos toi uus mesta antaa.
Ei paljon kannata mennä viestikuluja tekemään johonkin uuteen mestaa.
Kannattaa turvautua toimiviin palveluihin
- 18-vuotias
Tässäpä näitä 18-vuotiaalle myöntäviä lainapaikkoja http://www.vertaalaina.fi/lainaa-18-vuotiaalle.html
- Kirsti214
Täältä löytyy hyvä lista: http://lainaaheti.info/pikavipit/pikavippi-18-vuotiaalle/
- edull. laina
Edullisimmat lainat:
http://tarjoussivu.net/Lainaa---Pikavippejä.php - elemäon...........
Tossa iässä sun vanhemmat ovat ne jotka lainaavat tai antavat lahjarahan lapsillensa. Jos on vittumaiset vanhemmat ei kannata niiden luona käydä tai olla missään yhteydessä. Vanhempien on velvollisuus tukealapsiansa lopun elämää kun ovat niitä tehneet. Tai jos lapsi on se vittuilija niin ei voi mitään.
- Anonyymi
https://halvinvippi.fi/halvin-pikavippi/ilmainen-pikavippi/ tuolta näyttäis irtoavan kuluton/koroton 300 euron pikavippi 18 vuotiaalle. Joustoluottojakin löytyy 18 vuotiaalle, mut ne ei tainnu olla kuluttomia.
- Anonyymi
Ei ymmärrä tällaista pikavippikulttuuria. Perkele jo 80-luvulla itse tienasin moporahat, ajokortin ja ensimmäisen auton. Vanhemmilta sai juuri jotain 5 markkaa viikkorahaa. Lehdenjakelusta lähti joskus 14 vuotiaana. Kaikki kesät sen jälkeen töissä ja vähän talvellakin. Koulujen ja armeijan jälkeen nyt 31 vuotta töissä ja velaton. Menkääpä siis töihin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ymmärrä tällaista pikavippikulttuuria. Perkele jo 80-luvulla itse tienasin moporahat, ajokortin ja ensimmäisen auton. Vanhemmilta sai juuri jotain 5 markkaa viikkorahaa. Lehdenjakelusta lähti joskus 14 vuotiaana. Kaikki kesät sen jälkeen töissä ja vähän talvellakin. Koulujen ja armeijan jälkeen nyt 31 vuotta töissä ja velaton. Menkääpä siis töihin.
Juuri näin.
Mihin tämä maailma on menossa? Vippaamallako meinataan selvitä elämässä eteenpäin?
Voi elämän kevät sentään.
Taidamme menettää yhden tai kaksi sukupolvea ainakin osin perintätoimistoille ja ulosotolle.
Toivottavasti lait pian muuttuu ja loppuu vippaamiset.
Minä olin työelämässä 43 vuotta. Nyt eläkkeellä jolla elelee kohtalaisen mukavasti. Miksi? Koska tuli ajateltua nenää pitemmälle ja tuli kerättyä eläkekertymää.
Säästäminen kunniaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksköhän mä oon tuolla
Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup324631Aamu on aina iltaa viisaampi.
Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene152618Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt
Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko252435Ihana on nähdä edes ohimennen
Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su642433- 321817
Saattaisimme olla yhdessä
Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla321631Se meidän sydänyhteys
Oli ihanaa. Oltiin samankaltaisia sieluja ja tunnettiin voimakasta vetovoimaa ja yhteenkuuluvuutta. Voisiko se löytyä vi731496Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?501315- 661294
- 821241