Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

OB Odense - Parma -UEFACUP

0 tai 1 maalia
-paffilla kerroin 2,50
-panos 200 €
-kuitti tulee voitot osioon,jos osuu.
-Itialialaisiin ei voi luottaa (vrt. Palermo)
-pelionnea tarvitaan
-kotivoittoa hehkutettu,kertoimet tulleet alas,mutta aika vähän-kuitenkin.
7265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Aika riskivedon laitoit. 0,1 maalia voisi odottaa tasaisilta joukkueilta, jotka pelaavat puolustuksen kautta. Eilinen bordeaux-liverpool oli tyypillinen 0,1 maalin kohde. Parman odotetaan pelaavan reservimiehistöllä. Itse uskon ottelussa tulevan vähintään 2-3 maalia. Toivon mukaan odense latoisi vähintään tuon 3-0 taululle, mutta pahimmassa tapauksessa saattaa olla 1-1 tai vastaavaa.

Äänestä
  • ei voi luottaa.Palermo teki sen taas.
    Englismanneista Blackburn ja Tottenham.
    Täytyy pelata muista välittämättä.

    Äänestä

  • italiaisiin kirjoitti:

    ei voi luottaa.Palermo teki sen taas.
    Englismanneista Blackburn ja Tottenham.
    Täytyy pelata muista välittämättä.

    -useat luotti aikananaan Parmalaisten sanaan:
    -ei kiinnosta europelit
    -mutta kuitenkin pudottivat west hamin.
    -muistissa on kuinka toissakaudella Parma peluutti kakkosmiehistöä läpi UEFA-cupin ja eteni välieriin, ollen sarjassaan ykkösmiehillä lähellä pudota serie B:hen.

    Äänestä

Hyvä hyvä!

Äänestä

10'   Odense BK   1-0   Parma   Goal!

Lisää lisää!!!

Toivon mukaan osuu. Tuli laitettua vähän pelimerkkejä tuohon otteluun.

Äänestä

20:45    44'   Odense BK   1-1   Parma

Pahalta näyttää. Toivottavasti odense latoo toisella puoliajalla edes pari maalia.

Äänestä

Sinne meni. Ei pidä enää alkaa vertailemaan tanskalaisjoukkueita italaisjoukkueisiin. Tasoero on liian kova sarjojen välillä.

20:45    51'   Odense BK   1-2   Parma   Goal!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-repe- kirjoitti:

0 tai 1 maalia
-paffilla kerroin 2,50
-panos 200 €
-kuitti tulee voitot osioon,jos osuu.
-Itialialaisiin ei voi luottaa (vrt. Palermo)
-pelionnea tarvitaan
-kotivoittoa hehkutettu,kertoimet tulleet alas,mutta aika vähän-kuitenkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu