Kyllä puoluejohdon pitäisi selvästi tukea Jaskaria kun häntä kohtaan hyökätään asiattomin keinoin. Kun hänet todetaan syyttömäksi eli syytettä ei edes nosteta pitää muistaa pitää lupaus siitä että hän palaa puoluesihteeriksi. Olisi uskomatonta jos puolueen hyväksi kaikkensa antanut hyvä kokoomuslainen heitettäisiin kylmästi yli laidan roskalehtien kirjoittelun takia!
Miksi Katainen ei tue Jaskaria
Ihmettelevä
19582
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Katainen pitää Jaskaria jo yksityishenkilönä.
Jaskarille luvattiin että mikäli syytettä ei tule niin hän saa puoluesihteerin paikan takaisin. Ei kai kukaan luota mieheen joka pettää lupauksensa?!
Jaskari on jätetty yksin taistelemaan hyeenalaumaa vastaan, kyllä pitäisi olla solidaarinen ja auttaa häntä. Ei kaveria jätetä!
vaikka olisikin syytön? Paluun mukana tulisi myös "Eva" ja Tallinna.
Jenkeissä seksijutut lopettavat uran, ei Suomessa.
ja nyt mies raadellaan riekaleiksi. Jos Jaskari on syytön, kokoomuksen toiminta syyttömän puolustamiseksi on ollut häpeällistä.
Jaskari on vajoamassa sellaista vauhtia itsensä sontimaan paskakasaan, että vetää vielä koko puolueen mukanaan jos Harrista pidetään liian tiukasti kiinni. Voi olla, että riittävää näyttöä rikoksista ei lopulta ole, arvostelukyvyttömyytensä Jaskari on valitettavasti kuitenkin pitävästi osoittanut ja ainoa mitä Harri voi enää puolueen hyväksi tehdä on erota lopullisesti. Kaitaisen ei kannata Jaskarin paskakasaan vajota kun hänellä ei sen kanssa ole mitään tekemistä.
Kuka keksi Jaskarin puoluejohtoon? Katainen.
..järjetöntä haukkumista, mene paskahuussiin pohdiskelemaan ajatuksiasi..
takaamaan mielipiteenvapauden ja sananvapauden?
Kyllä sitä yksi jos toinenkin on rakastunut väärään ihmiseen, se ei ole rikos!
Harvinaisen fiksu mies on ollut kun ei ole tajunnut asioiden oikeaa laitaa.
Milloinkahan suomessa käy kuten aikoinaan englannissa missä miesparlamentikko löytyi kuolleena muovipussi päässään, oli ollut liian rajut happikatoleikit paikallisen yksityisyrittäjäneitosen kanssa.
Katsokaas kun näitä ansoja rakennellaan koko ajan. Jokainen voi itse päätellä kuka näitä junailee. Yleensä keskustalainen on lööppihirressä, mutta koska kokoomuskin profiloitui pressavaaleissa myös kokoomus nähdään potentiaalina matsaajana.
Kysynkin millaisia ovat kokoomuksen kannattajat?
Miksette tue Jaskairia? Mitä pelkäätte?
Eikö ole aika raukkamaista ottaa irtiottoa "syyteystä", kun näkee vareskin että "se nainen" (Eva) rulettaa kuusnolla tuota juttua. Jos "Eva" on jo kymmenen vuotta sitten yrittänyt liikahdella väärennetyllä passilla ja häirikkösoitellut Jaskarin kolleegaa vuoden päivät niin kyllä laskisin 1 1 on 2 ja laittaisin naikkosen puheet omaat kastiin ja ainakin extrasuuren suurennuslasin alle. Hän haluaa hyötyä tästä se¨hän on selvä. Ja Jaskari oli niitä "tavallisia tyhmempiä suomalaisia miehiä että lähtee tuollaisen naisen matkaan.Mutta koska tapahtunutta ei saa peruutettua siitä voi vain ottaa opikseen. Tästä lähtien jokaisen suomalaisen miehen kannattaa olla suhteellisen maltillinen "työreissuillaan"...kaikenlaista Evaa pyörii siellä suunnitellusti ei vain maine mutta HIV:kin on arkipäivää noissa itä- irtosuhde- piireissä.
toimiiko nainen yksin? Onko taustalla ohjaajia?
Kepulaiset ovat solidaarisempia toisiaan kohtaan, kokoomuksessa ollaan jo kaveria hylkäämässä vaikka ei ole edes syyteharkintaa tehty. Lojaalisuudessa on meillä vielä paljon kepulta oppimista.
Näyttää siltä, että Jaskarin naishuoraamista sallitaan ja jopa odotellaan takaisin. Mutta miksi naisministeriä on huoriteltu, vaikka ei ole harrastanut varmastikaan irtosuhteita, mutta hänen rakastumisiaan on nimitelty huoraamiseksi ja ties millä rumilla sanoilla - näilläkin sivuilla. Lapsia hänelläkin on. Miksi miestä paapotaan ja naista murjotaan - muka sivistys- ja oikeusvaltio.
Vaikken nyt ihan kaikkea allekirjoitakaan niin hyvin kirjoitat! Asian ydin on juuri noissa asioissa!
Katainen on vetänyt maton alta jo Jaskarilta puolueessa ja tukensa samalla.
johtamaan puoluetta? Ei olisi Niinistön aikana tälläistä päässyt syntymään.
Asiakirjaväärentäjä Katainen leimautuisi itsekin väkivaltarikollisuuden puolustajaksi. Eihän Katainen tue Matti Nykästäkään tämän vaikeuksissa.