...kuinka sopivat yhteen?
leijona/metalli-rotta
1
337
Vastaukset
- Santtu
Heippa vain sinulle!
Aloitetaampa analysoimaan tätä sun juttua. Leijona ja Kauris eivät sovi yhteen. Tässä suhteessa Leijona hyökkää Kauriin kimppuu ja syö sen yhtenä suupalana kurkusta alas. Kauris tuntee itsensä haavoittuvaiseksi, koska omaa huonon itsetunnon. Leijonan sanat ja raapaisut voivat todella satuttaa Kaurista monessakin mielessä, sekä henkisesti, että fyysisesti.
Mettalli elementtinä on vahva ja itsenäinen. Molemmat olette varmasti sen ansiosta vahvoja persoonia. Metalli kovettaa teidät monille asioille, sanoille ja loukkauksille. Ette tarvitse niitä ja teidän ei tarvitse kuunnella niitä. Mitä sitten tulee Rottaan ja Puhveliin. Se on täydellinen esimerkki suhteesta "vastakohdat vetävät toisiaan puoleensa". Iloinen ja reipas Rotta vetää varmasti ujon ja sulkeutuneen Puhvelin mukaansa moneen juttuun. Puhveli ei mielellään liiku ulkona, mutta jos rakas Rotta pyytää niin Puhveli on kyllä mukana. Se seuraa uskollisesti Rottaansa. Iloinen Rotta tekee monesti myös hiljaisesta Puhvelista puheliaamman ja yhdessä vietätte varmasti ihania hetkiä. Molemmat, kun ovat sensuellejä ja rakastavat harmoniaa ja hyvää seksiä. Molemmille ne harmoniset hetket ovat nautinnollisia ja palkitsevia. Teidän rajojanne ja rauhaanne vain rikkoo se, että olette länsimaalaisessa horoskoopissa aivan toistenne vastakohdat, joten varmasti teillä on aika ailahtelevaa. On, sekä ylä-, että alamäkiä. Tosin missäpä suhteessa niitä ei olisi. Jokainen riitelee joskus. Jos vain Leijona muistaa olla tahallaan satuttamatta omaa Kauristaan niin teillä ei pitäisi olla mitään hätää.
Hyvää jatkoa ja valoisaa ilmeisesti alkutalvea!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait223027- 392627
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381493- 841350
- 631251
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä40999Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.125903- 32816
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi29663Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan59621