Mitä erilaisia aknelääkkeitö on? En tiedä muuta kuin roan. Olo on sietämätön. Tarvitsen kuurin. Paljonko lääkkeet maksavat?
Ja jos sitten syö jonkun lääkekuurin, niin onko tulos usein pysyvä vai joutuuko jatkuvasti vetämään jotain antibiootteja huiviin?
Ja jos sitten syö jonkun lääkekuurin, niin onko tulos usein pysyvä vai joutuuko jatkuvasti vetämään jotain antibiootteja huiviin?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hei
Itse olen taistellut finnien kanssa reilut 20 vuotta. Antibioottikuuri auttaa niin kauan kun sitä syö, sitten taas finnit pukkaa pintaan. Mitkään rasvat ei näytä auttavan. Ainoa mikä mulla auttaa on Roaccutan, ja siitä on tullu nyt markkinoille halvempi täysin vastaava lääke. Ostin just 100 kpl noita tabuja, maksoi jotain 50 euroa. Mulla tuo on kolman kuuri kuuden vuoden aikana, eli ei täysin pysyvää tälläkään. Tosin parilla kaverillani on tullut pysyvä tulos tällä lääkkeellä.
Kyllä sen Roa kuurin saa ihan helposti.
roa-kuuria hirveen helposti saa. sun pitää ensin hakea e-pillerit, jos oot nainen ;) sit pitää niitä käyttää 1 kk ennen kuin saa roa kuurin. Pitää myös käydä raskaustestissä, verikokeissa ja seurata maka-arvoja. Roa kuurin saa 1kk kerrallaan. Pitää aina yhen kk jälkeen hakee lääkäriltä uusi resepti. Ja lääke maksaa noin 100e kk lääkärikäynti kerran kk. Näin minulle sanoi ihotautilääkäri kun kävin ihan vasta.
Laitatkos e-mailosoitteesi ruutuun, jos Roaccutan kiinnostaa enemmänkin.