Demarien nollatoleranssi

Sosialidemokraattien demokraattisuus ei ole oikein vahvoissa kantimissa. Jos puhutaan vain Suomesta, he ovat kahmineet omilleen kaiken poliittisen vallan ja jokainen julkinen virka edellyttää Sdp:n jäsenkirjaa. Kun kerran erehdyttiin muodostamaan hallitus ilman demareita (Esko Aho), sitä vastaan kehitettiin niin saatanallisen likainen propagandakampanja, että se näkyy vieläkin.

Kun Itävallassa demarit pudotettiin vallasta hetkeksi, nähtiin naurettavuudessa vertaansa hakeva näytelmä: EU:n edustajat kieltäytyivät tervehtimästä itävaltalaisia ja keskustelemasta heidän kanssaan.

Nyt, kun Ruotsissa demarit menettivät toistaiseksi otteensa vallankahvasta, loan heitto on saavuttanut uusia ulottuvuuksia: uusien ministerien menneisyyden jokainen detalji on pengottu - arvatkaapa kenen toimesta - ja tuotu demarijohtoisen median otsikoihin kissankokoisin kirjaimin... Verrattuna esimerkiksi moninkertaisen demariministeri Mona Sahlinin luottokorttikavalluksiin, jotka kuitattiin "ymmärtämättömyydestä johtuneiksi" porvariministerien hairahdukset ovat kovin pieniä.

Sosialidemokraattien johtajat eivät ole demokraatteja, vaan rappeutunutta ja ylimielistä, ylikansallista uusaatelistoa.

3

214

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kapitalismi..

      on aina rikos ihmisyyttä vastaan

      • ymmärrät

        Miksi Suomen kommunistit eivät ole koskaan olleet halukkaita yhteistyöhön, aikoinaan oli sanonta että demarilla ei ole selkärankaa, haluavat aina istua kahdella penkillä,jos ymmärsit.


      • nykyään ole eroa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      265
      10025
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      201
      5734
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      168
      5298
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      76
      4923
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      7
      3193
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      1
      2576
    7. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      212
      2489
    8. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      12
      2299
    9. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      356
      2063
    10. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      24
      1895
    Aihe