Mustamaalaus alkanut

Mikähän taho tässä on takana? Tiedän kyllä, mutta saatte arvata itse. Puhtaat pulmuset eivät itse ole vieneet kuulakärkikynääkään edes vahingossa? Pitäisi tutkia ensin omat taustat! Aloitetaan nyt vaikka korkeimmalta pallilta eli presidentistä. Se heittää ensimmäisen kiven, joka on syytön ja sitten palataan itse asiaan, eli politiikkaan!

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1253016
8280
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Onhan se nähty sivu Suomen historian. Jos heidän taustojaan kaivettaisiin, löytyisi sieltä rankkoja juttuja, eikä vähiten yhteiskuntarauhan vaarantamista.

Äänestä
  • tekemisistä lehdistä, lehdistä laidasta laitaan, en demarien sivustoilta, joten mitenkäs demarit ovat syyllisiä Tujusen tekemisiin?

    Äänestä

  • Mitä tämä sinun kirjoitukseni nytkin on muuta kuin mustamaalausta.

    Ihan varmasti porvarilehtien toimittajat ovat kaivaneet ja kaivavat kaiken mahdollisen esiin, ja jos niitä ei löydy, keksivät jotain muuta kielteistä.

    Äänestä

näinkin tärkeitä ja useita asioita voidaan neuvotella kahden tunnin illallisilla. Eiköhän tässä ole raapaistu vain pintaa, kuten Halonen sanoi, päällisin puolin.

Äänestä

...verrattuna Halosen nuoruudentoimiin, joita joku voisi sanoa rikoksiksi isänmaata vastaan. Puhun EEC-sopimuksen vastustamisesta, DDR:n tunnustamiskomitean jäsenyydestä ja vuoden 1976 vappupuheesta.

Äänestä
  • se laki joka kielsi kuulumasta DDR:n tunnustamiskomiteaan, sekä laki joka kieltää EEC:n vastustamisen.

    Äänestä

  • Eri asia on myös että Julistajan halossyytökset ovat oikeistohötöpäiden omia kaunojam Tujunen on taas tuomittu näpistyksestä hoviokeudesa,

    Äänestä

  • Tarja Halonen ei pitänyt vuonna 1976 vappupuhetta.

    Eikös DDR:n ja BDR:n tunnustaminen tapahtunut UKK valtakaudella? Ei tainnut Tarja silloin vielä olla edes ministeri.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaikki kaivetaan kirjoitti:

Mikähän taho tässä on takana? Tiedän kyllä, mutta saatte arvata itse. Puhtaat pulmuset eivät itse ole vieneet kuulakärkikynääkään edes vahingossa? Pitäisi tutkia ensin omat taustat! Aloitetaan nyt vaikka korkeimmalta pallilta eli presidentistä. Se heittää ensimmäisen kiven, joka on syytön ja sitten palataan itse asiaan, eli politiikkaan!

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1253016

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu