Wanhojen puolueiden ja nukkuvien äänestäjien pitää herätä.Kolmen suuren pitääsaada oikein rökäle tappio ja MUISTUTUS vaaleissa.Muuten sama häikäilemätön kyykytys jatkuu.Äänivyöry ainoille vaihtoehdoille Tampereella jotka ovat Veli Karhu(IPU) ja Klaus Elovaara (PERUSS) maalisvaaleissa ei mene kähmijöille. HERVANTALAINEN.
Vanhoillinen äänestys käyttäyttyminen
ei johda mihinkään
5184
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ensi maalis vaaleissa jos kansan tuntoja hieman kuuntelee. VAIHTOON VAAN KOKO KEPULILAUMA...
Kommunisteille ei ääniä tipu, joten parasta olla heitä äänestämättä. Kyseiset "herrat" ajavat Suomeen kontrollitaloutta ja sosialismia.
Parhaat ehdokkaat todellakin löytyvät Itsenäisyyspuolueen ja Perussuomalaisten ehdokkaista, eivät kolmen suuren joukosta, kuten sanot. Itsenäisyyspuolueen yksikään ehdokas ei petä, joten se on varma valinta.
Lisäksi Itsenäisyyspuolue tekee jatkuvasti töitä EU:n karkoittamiseksi, kun taas Perussuomalaiset odottavat ensin koko Euroopan maiden liittymistä EU:hun ennen kuin alkavat vastustaa EU:ta. Näin ollen Itsenäisyyspuolue on varmin valinta eikä äänesi mene harakoille.
Koska ehdokkaat alkavat tulla esille ja tuovat itsensä ja ajatuksensa julkisuuteen.
Moni paikkansa uusimaan pyrkivät kansanedustaja on jo vaalikampanjansa käytännössä aloittanut.
Etelässä http://fi.wikipedia.org/wiki/Perussuomalaisten_Uudenmaan_piiri