Hei! Olisin todella kiinnostunut kuulemaan kokemuksianne näustä maista. Tietääkö kukaan, onnistuuko rajan ylitys tällä hetkellä?
ETIOPIA/ERITREA
4
570
Vastaukset
- Tomppa
Joo..itse olen aunut Etiopiassa Addis Abebassa vuoden..tosin olin silloin 12 vuotias, mutta muistelmat on yhä tallella! Onhan se eri meininki...minne olet menossa ja mitä tekemään?
Vallankumoushan oli juuri silloin...mutta en ole sen kummemmin tilannetta seurannut.
En kovin kerkee kirjoitteleen, lähetä mailii jos kiinnostaa. - Kulkija
Vieläkö olet kiinnostunut?
Pistä viesti jos asia yhä kiinnostaa.- Oona
Juu, tuo on semmonen pitempiaikainen haave, nyt vaan majailen täällä itä-euroopassa juhannukseen saakka, joten ehkäpä palailemme asiaan myôhemmin. Kiitos kuitenkin!
- 18+3
Minua kiinnostaa myös Itä-Afrikan maat, erityisesti nämä kaksi.
Onko joku asunut/työskennellyt/matkustellut tuolla päin? Millaisilla lennoilla/kulkupeleillä menitte/käytte Suomessa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1077763
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1126026- 835177
- 1394546
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113220- 592997
- 582938
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102454- 612437
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562066