Uusia laseja ostamassa

Pitäisi ostaa uudet silmälasit ja laskeskelin, että kotikylältä löytyisi kolme liikettä. Kannattaako niissä käydä katselemassa, vai onko sama ajaa suoraan Ouluun ja hakea sieltä laadukkaat ja edulliset silmälasit?
5763
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

700 e:n kaksiteho-kakkulat. Jopa maailma pelastuu.

Äänestä

www.glasogondirekt.com
Saat halvemmalla, Putaan liikkeet rahastavat, kuten liikkeet yleensä.

Äänestä

palvelun, kävele Optigo Duo-liikkeeseen! Jopa kirkastui!

Äänestä
  • Gazzesta ja hyvä palvelu oli. Alle 700 euroa moniteholasit kaikilla mausteilla.

    Oulun liikkeistä Nissenillä kannattaa käydä kyselemässä.

    Äänestä

  • Edelliset lasini ostin Oulun optigo-liikkeestä ja ikinä en tullut toimeen niiden kanssa. Eli taidan suunnata paikalliselle tähtioptikolle ja gatseoptikolle kyselemään hintoja, jos ne ei miellytä niin menen Ouluun taikka ostan netistä niinkuin nimimerkki "saat halvemmalla" ehdotti. Kiitos kommenteista, kaikille vastanneille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


koikkalainen kirjoitti:

Pitäisi ostaa uudet silmälasit ja laskeskelin, että kotikylältä löytyisi kolme liikettä. Kannattaako niissä käydä katselemassa, vai onko sama ajaa suoraan Ouluun ja hakea sieltä laadukkaat ja edulliset silmälasit?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu