EU-maataloutta Suomessa

Katsopa tätä litaniaa ja sitä edeltävää tekstiä. Onpahan Herran- ym. kansalaisilla pohdittavaa, miten suhtautua tulevaan mikrosiruun, joka immeiseen piikitetään hyvin pian!

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=2000000000000024&conference=4500000000000047&posting=22000000020681813
1211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ja siinä rfid sirussa on koodina 616?
Ei niitä tarvitse laittaa ihon alle oikeaan käteen tai päähän. Ja eiköhän nykyisellä paholaisen paperirahalla voi jatkossakin maksaa ja tehdä ostoksia.
Yksityisyyttä se rfid saattaa kyllä tietyin määrin loukata, mutta niin loukkaavat nykyiset kameratkin kaduilla, sateliiteissä sun muissa paikoissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tulevaisuudessa kirjoitti:

Katsopa tätä litaniaa ja sitä edeltävää tekstiä. Onpahan Herran- ym. kansalaisilla pohdittavaa, miten suhtautua tulevaan mikrosiruun, joka immeiseen piikitetään hyvin pian!

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=2000000000000024&conference=4500000000000047&posting=22000000020681813

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu